Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
906
Slutpris500 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris1 900 SEK
Taklampor ett par, "Bumlingen", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Slutpris800 SEK
Vas, Ewald Dahlskog för Bo Fajans
909
Slutpris500 SEK
Lastbil, Modern Toys, Japan, 1960-tal
910
Slutpris200 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
912
Slutpris500 SEK
Taklampor ett par, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal
914
Bordslampa, 1910/20-tal
Slutpris500 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Bordslampor ett par, 1960-tal
Bordslampor ett par, 1960-tal
Slutpris800 SEK
Herrbetjänt med stol, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Skål på fot, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Adrian Van Arkel (1924-2006)
Adrian Van Arkel (1924-2006)
Slutpris300 SEK
Örhängen 2 par, 18k
Örhängen 2 par, 18k
Slutpris1 500 SEK
Glasservisdelar 32st, "Eden", Orrefors
Slutpris400 SEK
Jenni Porkka
924
Jenni Porkka
Slutpris1 100 SEK
Jenni Porkka
925
Jenni Porkka
Slutpris300 SEK
Jenni Porkka
Jenni Porkka
Slutpris200 SEK
Golvlampa, Armaturhantverk, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Hans Kajtorp (1916-1991)
Hans Kajtorp (1916-1991)
Slutpris200 SEK
Ingemar Lööf (1929–2007)
Ingemar Lööf (1929–2007)
Slutpris200 SEK
Hans Kajtorp (1916-1991)
Hans Kajtorp (1916-1991)
Slutpris100 SEK
Ingemar Lööf (1929–2007)
Ingemar Lööf (1929–2007)
Slutpris600 SEK
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
943
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Handväska, Mulberry, England
Handväska, Mulberry, England
Slutpris500 SEK
Silver 27 delar, med rosdekor
Silver 27 delar, med rosdekor
Slutpris2 100 SEK
Glasservisdelar, "Diamant", Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris1 100 SEK
Gyula Zorkóczy (1873-1932)
Gyula Zorkóczy (1873-1932)
Slutpris100 SEK
Waldemar Nyström
Waldemar Nyström
Slutpris200 SEK
Sven Kreuger
Sven Kreuger
Slutpris1 500 SEK
Franz Krause
Franz Krause
Slutpris100 SEK
Brevkniv i silver, 1855
Brevkniv i silver, 1855
Slutpris200 SEK
Örhängen 7st, 18k
957
Örhängen 7st, 18k
Slutpris1 800 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Spegel, gustaviansk stil, daterad 1989
Slutpris500 SEK
Taklampa, "Suspence Nomad", Gam Fratesi, samtida
Slutpris1 100 SEK
C. Åke Persson
C. Åke Persson
Slutpris300 SEK
Herrarmbandsur, Certina, DS Podium Precidrive
Slutpris1 400 SEK
Draperi, "Löjtnantshjärta", Ingela Backman för Jobs
Slutpris700 SEK
Vinglas 11st, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Dräktbroscher 2st, silver
Dräktbroscher 2st, silver
Slutpris900 SEK
Skål, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris400 SEK
Olle Bonniér (1925-2016)
Olle Bonniér (1925-2016)
Slutpris300 SEK
Slutpris1 900 SEK
Skulptur, Kina, troligen samtida
Slutpris300 SEK