Vinglas 13st, 1900-talets första hälft
747
Slutpris600 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Blue Ribbon
748
Slutpris500 SEK
Servisdelar, "Ostindia", Rörstrand
749
Slutpris800 SEK
Örhängen ett par, silver, troligen 1935
750
Slutpris200 SEK
Halsband med hänge, silver, 1900-talets första hälft
751
Slutpris800 SEK
Kaffeskedar 12st samt moccaskedar 6st, silver, "Disa", MGAB
752
Slutpris1 200 SEK
Bodahäst, Boda Hembygdsförening
753
Slutpris600 SEK
Skedar och gafflar 7st, silver, 17- samt 1800-tal
754
Slutpris2 000 SEK
Sven Olof Ehrén (1927-2004)
755
Sven Olof Ehrén (1927-2004)
Slutpris1 100 SEK
Sven Olof Ehrén (1927-2004)
756
Sven Olof Ehrén (1927-2004)
Slutpris700 SEK
Guldhängen 2st
757
Guldhängen 2st
Slutpris1 200 SEK
Teservisdelar, Ulla Procopé för Arabia
772
Slutpris1 700 SEK
Figuriner 2st, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
773
Slutpris300 SEK
Sabel, 1800-tal
774
Sabel, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Kalkar 2st, 1800-tal
775
Kalkar 2st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Brasskärm, omkring år 1900
776
Brasskärm, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Strösockerskedar 2st, silver, 1800-tal
777
Slutpris600 SEK
Tändsticksställ, 18/1900-tal
778
Tändsticksställ, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Ringar 2st, 18k
779
Ringar 2st, 18k
Slutpris6 600 SEK
Plaketter 8st, sterlingsilver, H.C.Andersen
780
Slutpris4 000 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Bristol 228
781
Slutpris600 SEK
Brasskärm, tidigt 1900-tal
782
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Ljusplåtar ett par, 18/1900-tal
783
Slutpris400 SEK
Väggljusstakar ett par, "Pendel", Pierre Forsell för Skultuna
784
Slutpris600 SEK
Serveringsskål, "Krukos", Esteri Tomula för Arabia
785
Slutpris300 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg
786
Slutpris900 SEK
Leksaksbilar 2st, 1950/60-tal
787
Leksaksbilar 2st, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Glas 5 delar, Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Birger Stafås (1919-1989)
789
Birger Stafås (1919-1989)
Slutpris700 SEK
Assietter 11st, firma Svenskt Tenn
790
Slutpris700 SEK
Flaska, 1800-tal
791
Flaska, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Väggreliefer 2st, varav en märkt Cortendorf
792
Slutpris200 SEK
Träskurna figurer 3st, Axel J Persson, 1930-tal
793
Slutpris300 SEK
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Vas, Italien
795
Vas, Italien
Slutpris700 SEK
Ytterfoder, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
798
Slutpris600 SEK
Kronstång, Erik Westberg, Rengsjö, Hälsingland, daterad 1988
799
Slutpris6 000 SEK
Moccaskedar 12st, silver
800
Moccaskedar 12st, silver
Slutpris400 SEK
Serveringskannor 2st, Tyskland, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Tekoppar med fat 6st, "Ostindia", Rörstrand
802
Slutpris800 SEK
Träskurna figurer 3st, Gunnarsson, 1940-tal
803
Slutpris300 SEK
Karaff, 17/1800-tal
804
Karaff, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Gustavsberg
828
Slutpris1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-tal
829
Slutpris800 SEK
Parti porslin, Gustavsberg
830
Parti porslin, Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Stengods 3 delar, Gunnar Nylund
831
Slutpris900 SEK