Bänk, 1900-talets andra hälft
Bänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Soffbord, "Junker", Bror Boije för DUX
Slutpris200 SEK
Golvur, allmogestil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Slutpris600 SEK
Skrivbord, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-talets senare del
Slutpris1 300 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Slutpris500 SEK
Karmstol, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Slutpris400 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Slutpris1 100 SEK
Hörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, bär datering 1752
Slutpris200 SEK
Stockbänk,
Stockbänk,
Slutpris500 SEK
Himmelssäng, omkring år 1900
Himmelssäng, omkring år 1900
Slutpris2 900 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Gungstol, Daniel Anton Zetterström, Falun, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Fåtölj med fotpall, BD, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Klädskåp, IKEA, 2000-tal
Klädskåp, IKEA, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Fåtölj, Kinnarps, 2000-tal
Fåtölj, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Stolar 4st, Ulferts, 1960-tal
Stolar 4st, Ulferts, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Vedlår, omkring år 1900
Vedlår, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, "Diné", Gustavsberg
Slutpris5 600 SEK
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Maja Fjaestad (1873-1961)
Maja Fjaestad (1873-1961)
Slutpris900 SEK
Kaffeskedar 8+1, silver, "Vasa"
Slutpris700 SEK
Glas 11 delar, "Senator" samt "Kekkerit", Iittala
Slutpris300 SEK
Karl Lärka, tillskriven
Karl Lärka, tillskriven
Slutpris400 SEK
Bestick 12 delar, sterlingsilver, England, London
Slutpris800 SEK
Slutpris1 500 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Slutpris600 SEK
Dräktdelar för kvinna
Dräktdelar för kvinna
Slutpris200 SEK
Handknuten matta, Nain
Handknuten matta, Nain
Slutpris600 SEK
Fasadskylt med fäste, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Julporslin 5 delar
Julporslin 5 delar
Slutpris600 SEK
Julporslin 12 delar
Julporslin 12 delar
Slutpris900 SEK
Kaffeservisdelar, "Casa Look", Villeroy & Boch
Slutpris100 SEK
Kandelaber i silver, 1900-tal
Kandelaber i silver, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Stengods 3 delar, Lasse Östman
Slutpris2 100 SEK
Slutpris300 SEK
Anders Wahlgren
Anders Wahlgren
Slutpris400 SEK
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Slutpris700 SEK
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Slutpris1 200 SEK