Fasadlampa, 1900-talets första hälft
1304
Slutpris1 100 SEK
Taklampa, Tiffanystil, 1900-talets senare del
Slutpris700 SEK
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Alnmått, 17/1800-tal
Alnmått, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Silver 16 delar
1308
Silver 16 delar
Slutpris1 400 SEK
Spiselhundar ett par, England, 1800-tal
1309
Slutpris400 SEK
Erik Frisk
Erik Frisk
SlutprisInga bud
Skulptur, Italien
1311
Skulptur, Italien
Slutpris100 SEK
Ljudanläggning 4 delar, Tivoli Audio samt skivspelare, Sony
Slutpris1 600 SEK
Piedestal, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Skulpturer 2st, 1900-tal
Skulpturer 2st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
1315
Slutpris1 700 SEK
1316
Slutpris1 200 SEK
Vinglas 13st, remmarmodell
Vinglas 13st, remmarmodell
Slutpris300 SEK
Silver 8 delar
1318
Silver 8 delar
Slutpris800 SEK
Matservisdelar 10st, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris700 SEK
Glas 6 delar
Glas 6 delar
Slutpris300 SEK
Regisörstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Album med ca.104st vy- och gratulationskort, mestadels 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Bestickservisdelar, Gense/Gabis
1323
SlutprisInga bud
Spegel, 19/2000-tal
Spegel, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Stor vrilskål, 1900-tal
Stor vrilskål, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Fågelbur, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Slutpris200 SEK
Ingrid Ström
Ingrid Ström
Slutpris200 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Slutpris500 SEK
Picasso, efter
1331
Picasso, efter
Slutpris200 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris100 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Slutpris200 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris300 SEK
Tallrikar 6st, fajans, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Armbandsur 2st
Armbandsur 2st
Slutpris600 SEK
Släta ringar 5st, 18k
Släta ringar 5st, 18k
Slutpris8 400 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Slutpris3 600 SEK
Smycken 5 delar, 18k
Smycken 5 delar, 18k
Slutpris5 000 SEK
Stengods 4 delar, Lasse Östman
Slutpris400 SEK
Samiska föremål 4st
1341
Samiska föremål 4st
Slutpris2 400 SEK
Punschmuggar 8st, silver, GAB
1342
Punschmuggar 8st, silver, GAB
Slutpris1 600 SEK
Galgar 17st, 1900-talets andra hälft
1343
Slutpris900 SEK
Figurin, Rosenthal, Tyskland
1344
Figurin, Rosenthal, Tyskland
Slutpris900 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris200 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Slutpris300 SEK
Bordslampor ett par, Texa, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Slutpris400 SEK
Brickor och underlägg 6 delar, firma Svenskt Tenn
Slutpris500 SEK
Parti smycken i 18k
Parti smycken i 18k
Slutpris2 200 SEK