Ragnar Almrot
Ragnar Almrot
Slutpris3 400 SEK
Glasservisdelar, Elme Glasbruk, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Tomtefigur med krukor, Gräfvenroda, Tyskland
Slutpris700 SEK
Vägghylla, tidigt 1900-tal
Vägghylla, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Skulpturer 3st, Sirenin Taidelasi Ateljee, Finland
Slutpris500 SEK
Hängen 2st, bl.a. Kalevala, Finland
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, "Country Style", Grindley & co, Staffordshire
Slutpris900 SEK
Träskuren figurgrupp
Träskuren figurgrupp
Slutpris500 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Slaglåsgevär, 1800-tal
1362
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Servisdelar 7st, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris800 SEK
Belysning 2 delar, 1950-tal
Belysning 2 delar, 1950-tal
Slutpris600 SEK
Korgar 3st, allmoge, 1800-tal
Korgar 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Golvljusstakar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Dörrstop, 1900-tal
Dörrstop, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Allmoge 3 delar
1368
Allmoge 3 delar
Slutpris200 SEK
Pendelur, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Vas, art deco, Stjärnmetall, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Albert Engström, efter
Albert Engström, efter
Slutpris100 SEK
Smycken 4 delar, 18k
1372
Smycken 4 delar, 18k
Slutpris1 700 SEK
Parti guld
Parti guld
Slutpris2 000 SEK
Silvermynt och medaljer 8st
Silvermynt och medaljer 8st
Slutpris600 SEK
Damfickur, Elgin
Damfickur, Elgin
Slutpris500 SEK
Parti svenska silvermynt, mestadels före 1942
Slutpris4 600 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
1377
Slutpris800 SEK
Ryamatta, "Ängen", Brita Persson, daterad 1946
Slutpris400 SEK
Skulptur, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Karaffproppar 20st, bl.a. 1700-tal
Slutpris400 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Kudde med Dala-Floda broderier
Slutpris300 SEK
Vägglampetter ett par, 1900-tal
SlutprisInga bud
Ishink med lock, 1900-talets första hälft
1385
Slutpris400 SEK
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Burkar 3st, 18/1900-tal
Burkar 3st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Kartotek, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Dockor 2st
1389
Dockor 2st
Slutpris300 SEK
Ljusstake, Elsie & Åke Resare-Olsson, daterad 1988
1390
Slutpris100 SEK
Karl Bergman (1891-1965)
1395
Karl Bergman (1891-1965)
Slutpris700 SEK
Bordslampor ett par, K-Fab, 1900-talets slut
1396
Slutpris300 SEK
Kubbstol, 18/1900-tal
1397
Kubbstol, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Piedestal, Rörstrand, omkring år 1900
1398
Slutpris400 SEK
Mattallrikar 8st, "Gratewood", Wedgwood
1399
Slutpris300 SEK
Ljuslyktor 6st, "Nonstop", Kjell Engman för Jie Gantofta
1400
Slutpris500 SEK
Bordspendyl, nyrokoko, 1800-talets slut
1401
Slutpris500 SEK
Bordslampor 2st, funkis, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Porslin 3 delar, Goebel
1403
Porslin 3 delar, Goebel
Slutpris500 SEK
Muggar 4st, "Swedish Grace", Rörstrand
1404
Slutpris300 SEK
Dalahästar och tuppar 10 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK