Träskurna figurer 7st
Träskurna figurer 7st
Slutpris1 200 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Järn 3 delar
Järn 3 delar
Slutpris300 SEK
Ljusstake, Georg Jensen, Danmark
Slutpris500 SEK
Porslin 7 delar
Porslin 7 delar
Slutpris400 SEK
Yxor 2st, Säters Bruk
Yxor 2st, Säters Bruk
Slutpris600 SEK
Cigarettetui i silver, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Mynt och medaljer 11 delar, mestadels silver
Slutpris700 SEK
Dalahästar och dalatupp 6 delar
Slutpris400 SEK
Ryamatta, "Östergyllen", Marianne Richter
Slutpris400 SEK
Nils Engquist
Nils Engquist
Slutpris100 SEK
Syltkrukor 3st, Gustavsberg samt Rörstrand
Slutpris300 SEK
Ytterfoder 2st, bl.a. Ekeby
Ytterfoder 2st, bl.a. Ekeby
Slutpris200 SEK
Skrin, allmoge, 1800-tal
Skrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Wilhelm Engström
Wilhelm Engström
Slutpris100 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Slutpris4 800 SEK
Klockor 9 delar
Klockor 9 delar
Slutpris1 300 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris1 200 SEK
Skål på fot, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Gardiner ett par, Maija Isola för Marimekko, "Musta Maria"
Slutpris300 SEK
Gardiner 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Bord, 1800-talets första hälft
SlutprisInga bud
Bestickuppsättning 24 delar, England, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Glas och kristall 4 delar
Glas och kristall 4 delar
Slutpris200 SEK
Herrarmbandsur 2st, SAS
Herrarmbandsur 2st, SAS
Slutpris800 SEK
Parti tågdetaljer
Parti tågdetaljer
Slutpris300 SEK
Jordi Arkö (f.1951)
Jordi Arkö (f.1951)
Slutpris1 600 SEK
10 band, "Nordens flora", 1970-tal
Slutpris300 SEK
Cykel, Corratec Super Bow
Cykel, Corratec Super Bow
Slutpris1 800 SEK
Slutpris400 SEK
Slutpris800 SEK
Moccaskedar 6st, silver, "Amsterdam"
Slutpris300 SEK
Kaffeskedar 11st, silver, "Rosenholm"
Slutpris800 SEK
Fickur i silver, Victor
Fickur i silver, Victor
Slutpris300 SEK
Parti 2 delar, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Lampskärmar 2st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris600 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Stolar ett par, Thonetmodell, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Stol, rokoko, 17/1800-tal
Stol, rokoko, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Slutpris500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
1536
Slutpris700 SEK
Skulpturer 2st, Monica Backström för Boda
Slutpris700 SEK
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Lampskärm, "Tulpan", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
1539
Slutpris700 SEK
Slutpris400 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK