Glas 3 delar
1406
Glas 3 delar
Slutpris100 SEK
Servisdelar, "Domnarvet", Gustavsberg
1407
Slutpris400 SEK
Skål, "Stenhammar", Gunnar Cyrén för Orrefors
1411
Slutpris300 SEK
Bordslampa, "Anna", Ateljé Lyktan
Slutpris1 000 SEK
1413
Slutpris900 SEK
Brodyr, 1800-tal
Brodyr, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Träskurna figurer 7st, Ragnar Alrot
1415
Slutpris400 SEK
Målarstaffli, Mabef, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Soffbord, 1950-tal
1417
Soffbord, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Soffbord, 1950-tal
Soffbord, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Lergods 3 delar, Gefle, 1800-tal
1419
Slutpris1 400 SEK
Kortlekar 2st, A.Camoin & cie, Marseille, Frankrike
1420
Slutpris700 SEK
1421
Slutpris600 SEK
Axel Tallberg (1860-1928)
Axel Tallberg (1860-1928)
Slutpris300 SEK
Figurin, Danmark, 1900-talets andra hälft
1423
Slutpris100 SEK
Golvlampa, "Simris",Ateljé Lyktan
Slutpris1 500 SEK
Stormlyktor 2st, Optimus samt Radius
1426
Slutpris2 400 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Slutpris3 600 SEK
Lodur, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Stengods 3 delar, bl.a. antikt
1429
Slutpris400 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Golvlampa, "Dakapo", IKEA, 1990-tal
1431
Slutpris400 SEK
Rana, Elsa Montell-Saanio
1432
Rana, Elsa Montell-Saanio
Slutpris300 SEK
Serveringsbricka med två flaskcoasters, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Sigfrid W.Hedman (f.1905)
Sigfrid W.Hedman (f.1905)
Slutpris300 SEK
Parti manschettknappar
Parti manschettknappar
Slutpris200 SEK
Handdukar i linne 18st
1457
Handdukar i linne 18st
Slutpris400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
Slutpris700 SEK
Golv- samt bordslampa, Norge
Golv- samt bordslampa, Norge
Slutpris500 SEK
Slutpris800 SEK
Servisdelar, Nittsjö
Servisdelar, Nittsjö
Slutpris3 200 SEK
Skålfat, Mats Jonasson för Målerås
Slutpris300 SEK
Vinglas 6st, remmarmodell
Vinglas 6st, remmarmodell
Slutpris400 SEK
Parti svenska silvermynt, före 1942
Slutpris2 300 SEK
Bestickservisdelar, Hardanger, Norge
Slutpris300 SEK
Solsäng samt fåtölj, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Kontorsstol, tidigt 1900-tal
Kontorsstol, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Plättlagg för 18st plättar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Slutpris100 SEK
Slutpris3 000 SEK
Slutpris700 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris900 SEK
Slutpris600 SEK
Parti mynt, mestadels silver
Parti mynt, mestadels silver
Slutpris1 400 SEK
Porslin 8 delar, Kina
Porslin 8 delar, Kina
Slutpris1 700 SEK
Taklampor 2st, Tiffanystil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Stolar ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK