Vagga, allmoge, 1800-tal
Vagga, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Slutpris900 SEK
Wassily Kandinsky, efter
Wassily Kandinsky, efter
Slutpris500 SEK
Serveringsbestick 2st, silver, "Princess", Ceson
Slutpris500 SEK
Bordslampa, "Tuben", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan, Åhus
Slutpris900 SEK
Herrarmbandsur 2st, Erina samt Rego
Slutpris400 SEK
Röllakanmatta, Ingegerd Silow, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 800 SEK
Dräktbrosch i silver
Dräktbrosch i silver
Slutpris1 300 SEK
Skänkskåpskrön, allmoge, daterat 1830
Slutpris400 SEK
Slutpris200 SEK
Ströare 2 par
Ströare 2 par
Slutpris800 SEK
Slutpris300 SEK
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Ikoner 3st, Ryssland, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Servisdelar, "Sparta", UE-Gefle
Slutpris400 SEK
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Träskurna figurer 4st
Träskurna figurer 4st
Slutpris400 SEK
Parti glas, Iiittala
Parti glas, Iiittala
Slutpris700 SEK
Ljuslyktor ett par, Royal Krona
1221
Slutpris600 SEK
Matservisdelar, "Kryss", UE-Gefle
Slutpris500 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Slutpris300 SEK
Tenn 5 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Armbandsur 2st, Pilot Watch samt Moretime
Slutpris1 300 SEK
Birgit Fernvik
Birgit Fernvik
Slutpris1 500 SEK
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Slutpris1 500 SEK
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Slutpris600 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Vägglampor ett par, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Vägglampor ett par, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Parti skålar, "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors
1235
Slutpris600 SEK
Fickur 3st, silver
Fickur 3st, silver
Slutpris600 SEK
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Oljelampa i silver, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Ljusstakar 3st, bl.a. Birgitta Hedlund
Slutpris200 SEK
Pianolampa, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Slutpris700 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
1281
Slutpris700 SEK
1282
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Fönster med blyspröjs, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Saltkar 3st
1299
Saltkar 3st
Slutpris500 SEK
Ytterfoder 2st
1300
Ytterfoder 2st
Slutpris700 SEK
Dräktbroscher 2st, silver
1301
Dräktbroscher 2st, silver
Slutpris500 SEK
Dörrkläpp, 1900-tal
1302
Dörrkläpp, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Taklampa med hiss, 1900-talets början
Slutpris600 SEK