Vitrinskåp, 1920/30-tal
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Slutpris2 100 SEK
Stolar 6st, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Domarbord, delvis renässans
Domarbord, delvis renässans
Slutpris1 000 SEK
Domarbord, delvis renässans
Domarbord, delvis renässans
Slutpris2 000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Cafémöbel 5 delar, 1900-talets slut
Slutpris2 400 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Soffa, enligt uppgift DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1851
Golvur, allmoge, daterat 1851
Slutpris2 200 SEK
Matbord, Ulferts, Tibro, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Bokhylla, Troeds, Bjärnum, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Fåtölj med fotpall, "Junker", Bror Boije för DUX
Slutpris1 500 SEK
Karmstol, Fasem, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Satsbord 3 delar, "HE 6040", Hans Ehrlin
464
Slutpris1 200 SEK
Skåp med skrivklaff, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Skrivskåp, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Stolar ett par, 1950/60-tal
Stolar ett par, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
469
Slutpris1 000 SEK
Dubbelsäng, Hästens
470
Dubbelsäng, Hästens
Slutpris3 200 SEK
Fåtölj, Fredrik A Kayser, Norge, 1960-tal
471
Slutpris4 000 SEK
Golvlampa, 1800-talets slut
490
Golvlampa, 1800-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
491
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Bil, Audi A4 Avant 2.0 TDI quattro, 2009
Slutpris46 000 SEK
Supkopp, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Hänglås, 15/1600-tal
Hänglås, 15/1600-tal
Slutpris600 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Vägghylla, allmoge, daterad 1825
Slutpris700 SEK
Bokgömma, allmoge, 1800-tal
Bokgömma, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Skrin med skjutlock, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Fat på fot, allmoge, 1800-tal
Fat på fot, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Bultlås, 1700-tal
Bultlås, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris1 200 SEK
Vägglampa, Stjärnmetall, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Gräddkanna, silver, Carl Magnus Ryberg, Stockholm, 1823
Slutpris600 SEK
Fickur i silver, Omega
Fickur i silver, Omega
Slutpris1 300 SEK
Slutpris2 600 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska.
Slutpris1 100 SEK
Carl Johan Trygg (1887-1954)
Carl Johan Trygg (1887-1954)
Slutpris500 SEK
Dosor med lock 3st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Skål, Berndt Friberg, Gustavsberg studio
516
Slutpris1 000 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Mässing 2 delar, 1800-tal
519
Mässing 2 delar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Dosor med lock 4st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
521
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Dopfat, 1800-tal
Dopfat, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK