Kaffeservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
292
Slutpris900 SEK
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Figurin, "Lotta", Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris1 300 SEK
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Skulptur, Indien, 1900-tal
Skulptur, Indien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Slaglåspistol, 1800-tal
Slaglåspistol, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Slutpris2 100 SEK
Krus, Tyskland, 1700-tal
Krus, Tyskland, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 400 SEK
Bord, barock, 1600-tal
Bord, barock, 1600-tal
Slutpris4 200 SEK
Vitrinskåp, gustavianskt, 1800-tal
303
Slutpris13 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1796
304
Slutpris6 200 SEK
Bockbord, allmoge, daterat 1803
Slutpris5 800 SEK
Kabinettskåp, renässans, Augsburg, 15/1600-tal
Slutpris12 000 SEK
Tronstol, gotisk stil, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Kistbord, renässans, daterat 1614
Slutpris2 300 SEK
Stolar 10st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris17 000 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Golvur, barock, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Hörnskåp med vitrin, rokoko, 1700-tal
Slutpris4 800 SEK
Sideboard, "Herrgården", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris6 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1781
Slutpris1 900 SEK
Kista, troligen Spanien, 16/1700-tal
Slutpris2 100 SEK
Bord, barock, 1700-talets början
Slutpris2 600 SEK
Domarbord med skiva från renässansen
Slutpris1 800 SEK
Kista, senrenässans, 1600-tal
Kista, senrenässans, 1600-tal
Slutpris10 500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
Nattkista, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris3 600 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Slutpris18 000 SEK
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
324
Slutpris2 800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren, 1987
Slutpris2 700 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1847
Slutpris1 100 SEK
Slutpris2 700 SEK
Karmstolar ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Slutpris4 000 SEK
Fåtölj, "Vår fru", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris2 500 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris3 800 SEK
Slutpris4 000 SEK
Skåp, omkring år 1800
Skåp, omkring år 1800
Slutpris2 700 SEK
Hylla, "Pilaster", John Kandell för Källemo
Slutpris1 900 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Soffa, Saporiti, Italien
Soffa, Saporiti, Italien
Slutpris100 SEK
Satsbord 3 delar, "Släden", Carl Malmsten för Tre Sekel
Slutpris6 400 SEK
Karmstolar 3st, barock, Spanien, 16/1700-tal
343
Slutpris1 600 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Spegel, empire, 1800-talets början
Slutpris3 600 SEK
Spegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Soffa, rokoko, 1700-talets senare del
Slutpris10 500 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-talets början
Slutpris500 SEK