244
Slutpris1 700 SEK
Bägare, troligen Böhmen, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Väggljusstake, Anna Stina Åberg, Nyköping, 1987
Slutpris200 SEK
Halsband med hänge, guld
247
Halsband med hänge, guld
Slutpris1 500 SEK
Guldmedalj, "För trohet och flit"
248
Slutpris16 000 SEK
Ragusked i silver, 1850
Ragusked i silver, 1850
Slutpris800 SEK
Kandelaber, Käck & Hedbys, Leksand
250
Slutpris1 200 SEK
Aftonväska med bygel i silver, 1900-talets första hälft
251
Slutpris1 000 SEK
Thure Wallner (1888-1965)
Thure Wallner (1888-1965)
Slutpris2 900 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Uno Vallman (1913-2004)
Uno Vallman (1913-2004)
Slutpris1 000 SEK
Uno Vallman (1913-2004)
Uno Vallman (1913-2004)
Slutpris600 SEK
Uno Vallman (1913-2004)
256
Uno Vallman (1913-2004)
Slutpris1 000 SEK
Uno Vallman (1913-2004)
Uno Vallman (1913-2004)
Slutpris800 SEK
Danka Jaworska (f.1951)
Danka Jaworska (f.1951)
Slutpris1 300 SEK
Champagneglas 8st, "Optica", Gunnar Cyrén för Orrefors
259
Slutpris400 SEK
Tråg, Jemt Olof Persson, Holen, Orsa, daterad 1927
Slutpris1 000 SEK
Flintlåspistol, 17/1800-tal
Flintlåspistol, 17/1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Herrarmbandsur, Omega
Herrarmbandsur, Omega
Slutpris2 900 SEK
Ring i 14k
Ring i 14k
Slutpris700 SEK
Matsola Burman (1925-2008)
Matsola Burman (1925-2008)
Slutpris500 SEK
Matsola Burman (1925-2008)
Matsola Burman (1925-2008)
Slutpris200 SEK
Silversmycken 2 delar
Silversmycken 2 delar
Slutpris2 800 SEK
Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Einar Norelius (1900-1984)
Einar Norelius (1900-1984)
Slutpris1 700 SEK
Örhängen ett par, 18k vitguld
Örhängen ett par, 18k vitguld
Slutpris1 800 SEK
Eric Hallström (1893-1946)
Eric Hallström (1893-1946)
Slutpris300 SEK
Manschettknappar ett par, 18k
271
Manschettknappar ett par, 18k
Slutpris4 000 SEK
Armband i 18k vitguld
272
Armband i 18k vitguld
Slutpris2 500 SEK
Bägare i silver, 1769
Bägare i silver, 1769
Slutpris1 100 SEK
Assietter 6st, Meissen, Tyskland
274
Slutpris1 300 SEK
Apoteksmortel, 18/1900-tal
Apoteksmortel, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Vas, jugend, tidigt 1900-tal
Vas, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Månadskoppar med fat 12st, Royal Albert, England
278
Slutpris1 100 SEK
Remmarglas 2st, 1700-tal
279
Remmarglas 2st, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Figuriner ett par, "Adam II" & "Eva II", Lisa Larson för Gustavsberg
280
Slutpris1 700 SEK
Bestick 8 delar, silver, "Engelsk Snäcka", 1800-tal
281
Slutpris1 500 SEK
Allmogering i silver, 1859
282
Allmogering i silver, 1859
Slutpris500 SEK
Bestick 26 delar, silver, mestadels "Haga"
Slutpris2 000 SEK
Jerk Werkmäster (1896-1978)
Jerk Werkmäster (1896-1978)
Slutpris1 100 SEK
Hänglås, 1600-tal
285
Hänglås, 1600-tal
Slutpris3 400 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Dalahäst, Grannas, A.Olsson, Nusnäs
Slutpris1 300 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Labora, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Herrarmbandsur, Tissot, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Fat, Stig Lindberg, Gustavsberg studio
Slutpris700 SEK