Ulf Lundell (f.1949)
146
Ulf Lundell (f.1949)
Slutpris2 000 SEK
Ulf Lundell (f.1949)
147
Ulf Lundell (f.1949)
Slutpris2 200 SEK
Ulf Lundell (f.1949)
148
Ulf Lundell (f.1949)
Slutpris1 700 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark
149
Slutpris2 800 SEK
Bordspendyl, efter Moreau, Frankrike, omkring år 1900
150
Slutpris900 SEK
Medalj i 18k, För nit och redlighet i rikets tjänst
151
Slutpris7 000 SEK
Dosa med lock, silver, Ryssland, 1868
152
Slutpris1 500 SEK
Sked, silver, 1800-tal
153
Sked, silver, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Altarskåp, Kina, sannolikt sen Qing
154
Slutpris700 SEK
155
Slutpris2 100 SEK
Urna med hänklar, Rörstrand, 1800-talets slut
156
Slutpris1 600 SEK
Spegellampett, art nouveau, omkring år 1900
157
Slutpris1 600 SEK
Spegellampetter ett par, jugend, 1900-talets början
158
Slutpris1 200 SEK
Kandelabrar ett par, gotisk stil, 18/1900-tal
159
Slutpris600 SEK
Herrarmbandsur, Tissot, PR 50
160
Herrarmbandsur, Tissot, PR 50
Slutpris400 SEK
Klackring i 14k
161
Klackring i 14k
Slutpris2 700 SEK
Guldmedalj, "För nit och redlighet i rikets tjänst"
162
Slutpris7 400 SEK
Ljuskrona, oskariansk, omkring år 1900
163
Slutpris2 800 SEK
Bägare i silver, 1747
164
Bägare i silver, 1747
Slutpris1 100 SEK
Ytterfoder, Japan, Meiji
165
Ytterfoder, Japan, Meiji
Slutpris8 800 SEK
Skedar 18st, silver, "Haga"
166
Skedar 18st, silver, "Haga"
Slutpris2 800 SEK
Skrivställ, Wedgwood, empire, 1800-talets första hälft
167
Slutpris2 200 SEK
Damfickur i 18k
168
Damfickur i 18k
Slutpris2 500 SEK
Skålfat 2st, Angelica Wiik
169
Skålfat 2st, Angelica Wiik
Slutpris600 SEK
Bestickservisdelar, sterlingsilver, Argentina
170
Slutpris2 700 SEK
Stig Blomberg (1901-1970)
171
Stig Blomberg (1901-1970)
Slutpris800 SEK
Jaroslaw Chudy (f.1948)
172
Jaroslaw Chudy (f.1948)
Slutpris300 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft
174
Slutpris1 700 SEK
Ljusstakar 3st, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
175
Slutpris1 200 SEK
Ljusstake, ottomansk, 15/1600-tal
176
Slutpris3 400 SEK
Gryta, 1700-tal
177
Gryta, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Matris för livréknapp, 17/1800-tal
178
Slutpris1 500 SEK
Sabel, Frankrike, m/1822
179
Sabel, Frankrike, m/1822
Slutpris2 100 SEK
Bägare i silver, 1749
180
Bägare i silver, 1749
Slutpris1 100 SEK
Bestick 24 delar, silver, Norge
Slutpris3 200 SEK
Figurin, Royal Copenhagen, Arnold Krog, Danmark
183
Slutpris1 400 SEK
Spegel, gustavianskt Stockholmsarbete av Erik Wahlberg
184
Slutpris1 100 SEK
Per Hilding Perjons (1911-1998)
185
Slutpris1 900 SEK
Fiskbestick 14 delar, silver, "Svensk Spets", K.Andersson
186
Slutpris3 400 SEK
Vinägerflaskor ett par, sengustavianska, 1800-talets första del
187
Slutpris1 400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
188
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Brännvinsflaska, Tyskland, 1700-tal
189
Slutpris1 500 SEK
Flaska, Nailsea, England, 1800-tal
190
Slutpris1 500 SEK
191
Slutpris1 500 SEK
Bordslampa, "KD-27", Joe Colombo för Husqvarna
192
Slutpris2 900 SEK
193
Slutpris1 000 SEK
Okänd konstnär, troligen Ryssland/Polen, 1800-tal
194
Slutpris1 100 SEK
Oljelampa, 17/1800-tal
Oljelampa, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK