Servisdelar, "Blå Blom", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Figuriner 2st, Gustavsberg
Figuriner 2st, Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kandelabrar ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 3st
1235
Knivar med slida 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Parti 7 delar, 18k
Parti 7 delar, 18k
Final bid4,800 SEK
Est4,500 SEK
Fågelbur, 19/2000-tal
1238
Fågelbur, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dräktdelar för kvinna 3 delar
1239
Dräktdelar för kvinna 3 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spillkum 2st, 18/1900-tal
Spillkum 2st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägghängare 2st, Dekorativ, Skogslunds Metallgjuteri
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Plättlagg, Krokfors Bruk, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Medaljer och pins 5 delar
Medaljer och pins 5 delar
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Serveringsbrickor 3st, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Flaskställ, 1900-talets första hälft
1248
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Glas 26 delar, Iittala
Glas 26 delar, Iittala
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kryddburkar 5st, "Arom", Rörstrand
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Fiskerullar 2st, Abu
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Lokor ett par, allmoge, 1800-tal
Est400 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Flaskback, Falu Ångbryggeri, 1949
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ångtraktor, Wilesco, Vässtyskland
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Samling med botanikböcker, 18- samt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Tekanna, Rolf Sinnemark för Rörstrand
Est400 SEK
Helge Andersson
Helge Andersson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Serietidningar 11st, Pelle Svanslös, 1950-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
1267
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Keramik 5 delar, Marianne Westman för Rörstrand
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Plast 7 delar
Plast 7 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Guldsmycken 2 delar
1270
Guldsmycken 2 delar
Final bid5,200 SEK
Est4,500 SEK
Fickursställ, Eskilstuna, tidigt 1900-tal
1271
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Koppar 3 delar, 1800-tal
1273
Koppar 3 delar, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Olivpinnar 10st, silver
Olivpinnar 10st, silver
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordstabletter 8st, "Italian Dinner", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
1276
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Hans Arnold
1277
Hans Arnold
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Holger Bäckström & Bo Ljungberg (Beck & Jung)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Raymond Peynet (1908-1999)
1279
Raymond Peynet (1908-1999)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Träsnitt 2st, Japan, bl.a. efter Hokusai
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, jugendstil, Lyktan Bankeryd, 19/2000-tal
1281
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Lampbord 2st, 1800-tal
1282
Lampbord 2st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Figuriner 3st
Figuriner 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK