Taklykta, 1900-talets början
Taklykta, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, Metallslöjden Gusum, daterad 1980
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Paraplyställ, "Nanking", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Parti fällknivar, bl.a. Tyskland, Sheffield
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nintendo Entertainment System
Nintendo Entertainment System
Est400 SEK
Spegel, 1950/60-tal
Spegel, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Högtalare ett par, Sonab
1362
Högtalare ett par, Sonab
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Båtmotor, Mariner 20
Båtmotor, Mariner 20
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Smycken 6 delar, 18k
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK
Skivspelare, Lenco L-3866
Skivspelare, Lenco L-3866
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Mässing 4 delar
1368
Mässing 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Glas 12 delar, Glasverkstan i Boda
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Stengods 7 delar, Paradisverkstan
1372
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Glas 24 delar, Erik Höglund
Glas 24 delar, Erik Höglund
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Glas 11 delar
Glas 11 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Plast 7 delar
1377
Plast 7 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Keramik 9 delar
Keramik 9 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Träskurna och bemålade hästar 9st
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Pendelur, Gustaf Becker, daterat 1905
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stormhatt, London
Stormhatt, London
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Tårtspade i silver, Norge, 1900-tal
1384
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
1385
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, H.W.Armatur, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Blompiedestaler 2st, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Spegel, gustaviansk stil, Arvid Boström, Falun, 1900-talets början
1389
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Terrin med lock, Louis XVI stil, 1900-tal
1390
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stormhatt, Best London
1391
Stormhatt, Best London
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Matservisdelar, "Fasan", Egersund
1392
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Syltkrukor 7st, 1900-talets början
1393
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Telefonväxel, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
1394
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, Rose
1395
Bestickservisdelar, Rose
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Grytor 2st, 18/1900-tal
1396
Grytor 2st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Skåpdörrar ett par, allmoge, 1800-tal
1397
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bok, "Gods och gårdar - Västmanlands Län", tryckt 1940
1399
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti mynt och medaljer, bl.a. silver
1400
Final bid5,400 SEK
Est800 SEK
Kartböcker 4 delar
1401
Kartböcker 4 delar
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Teservisdelar, Gustavsberg
1403
Teservisdelar, Gustavsberg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti dalahästar och dalatuppar, bl.a. Nusnäs
1404
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK