Matservisdelar, "Ranka", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lås, 1700-tal
1406
Lås, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Figuriner 2st
1407
Figuriner 2st
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Keramik 8 delar
1408
Keramik 8 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skedar i silver 9st
1409
Skedar i silver 9st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1410
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Delar till vägghyllor, mestadels String, 1950/60-tal
1411
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Vävd bård
Vävd bård
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Glödlampor 3st, Tapio Wirkkala för Airam
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Munspel 6st, bl.a. Hohner
Munspel 6st, bl.a. Hohner
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
1417
Parti orientaliska föremål
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti dockskåpsmöbler, bl.a. Tuna-Kullan
1419
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Stormlyktor 3st, Anchor samt Primus 930
1420
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
1421
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kopparstick 2st, 1800-tal
Kopparstick 2st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kryddhylla, 1900-talets första hälft
1423
Est500 SEK
Verktygsvagn, Cocraft
1424
Verktygsvagn, Cocraft
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Gipsskulpturer 2st
Gipsskulpturer 2st
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ripsmattor 3st, 1900-talets första hälft
1426
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägglampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Civ Palmgren
Civ Palmgren
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1429
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp i miniatyr, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti leksaker
1431
Parti leksaker
Final bid5,200 SEK
Est1,000 SEK
Grindar ett par, 1800-tal
1432
Grindar ett par, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Einar Bäckström, Malmö, omkring 1900-talets mitt
1434
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Pallar 4st, 1900-talets andra hälft
Est500 SEK
Parti 10 delar
1438
Parti 10 delar
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Byggsatser 9st, bl.a. Revel, Monogram
1439
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Hundfiguriner 6st
Hundfiguriner 6st
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ramar 11st, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti samlarbilder, Coralli
1443
Parti samlarbilder, Coralli
Final bid500 SEK
Est400 SEK
1444
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Holger Bäckström & Bo Ljungberg (Beck & Jung)
1446
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1447
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Sveparbeten 3st, bl.a. daterat 1990/2001
1450
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Träskurna figurer 3st
1452
Träskurna figurer 3st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar i nysilver, "Vasa"
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ratt, Italvolanti, Italien
Ratt, Italvolanti, Italien
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Astri Aasen (1875-1935)
Astri Aasen (1875-1935)
Est400 SEK
Vägglampor ett par, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
1457
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Grafik 3 delar
Grafik 3 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, "Julottestake", Järvsö, daterad 1995
1459
Final bid400 SEK
Est400 SEK