Lowest lot number
Stolar 4st, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bord med fällskivor, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Soffbord, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Byråer ett par, 1960-tal
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Spalje, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Vikskärm, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Klappstolar 2+2, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Byrå med skrivklaff, empire, troligen Danmark, 1800-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Taburetter 4st, empirestil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Altanmöbel 4 delar, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Konsolbord, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Matbord, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Vikskärm, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Möbel, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Emile Guerry
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Thierry Boitier (f.1960)
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Gudmar Olovson
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Gudmar Olovson
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Nils Möllerberg (1892-1954)
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Nils Sjögren
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti silveföremål
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK
Ljusstakar ett par, Hugo Gehlin, Gullaskruf
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Glas 8st, "Kalinka", Iittala
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ostformar 3st, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fönster ett par, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lyktor 5st, AGA, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Sameslöjd 3 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ring i 18k vitguld
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsbricka, England, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti tågdetaljer, bl.a. Märklin, Tyskland
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Leksaker 11 delar
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar 32st, mestadels "Thebe"
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Figuriner 2st, troligen Walter Bosse
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servis 15 delar, Johansfors
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Skyltdocka i klädd flygdräkt, SAS
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Käppställ 2st, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK