Einar Norelius (1900-1984)
Einar Norelius (1900-1984)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar 13st, "Alice", UE-Gefle
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Teservisdelar, Arabia, Finland
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Tändsticksställ, 1800-tal
Tändsticksställ, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skulptur i brons, 1900-tal
Skulptur i brons, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
Skulpturer ett par, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Stengods 10 delar, Rutebo, Leksand
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1962
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Pyro", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Porslin 7 delar
Porslin 7 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Vättar 2st, 1900-tal
Vättar 2st, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Julkrubba, Goebel, Tyskland
Julkrubba, Goebel, Tyskland
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Soldtackor 3st
Soldtackor 3st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, daterade 2006
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Klockor 3 delar
Klockor 3 delar
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, daterad Nås 1961
Kandelaber, daterad Nås 1961
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 3 delar
Silversmycken 3 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Vandringsstavar ett par, daterade 1902
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Polismärken 5st, bl.a. 18/1900-tal
Final bid6,000 SEK
Est500 SEK
Snusdosa i silver, rokokostil, 1917
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vattenflaska, allmoge, daterad 1870
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Glas 5 delar, mestadels Italien
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kriser 3st, Java, Indonesien
Kriser 3st, Java, Indonesien
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Glas 2 delar
Glas 2 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Balustrad i sex delar, 18/1900-tal
Final bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
Samlarbilar 14st, "Dinky Toys", Atlas Edition
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Golvur, barock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Sidobord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Est400 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första del
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Möblemang 7 delar, empirestil, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, Dinett, Bremshey & co., Tyskland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dekorationsbalustrad, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Hallmöbel, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Est800 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK