Lowest lot number
Elis Ryberg (1919-1985)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Träskurna figurer 8st, Gunnarson
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, Herman Kähler, Danmark
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Väggtavla, Thomas & Pyssel Hellström, Bleckogården
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Kaffeskedar i silver 12st
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Modellskepp, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Lockburk, Italien, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
924
Litografiskt blad, efter Carl Larsson
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
925
Stengods 7 delar
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Figuriner 9st, Italien, bl.a. Murano
Final bid600 SEK
Est800 SEK
927
Konstglas 7 delar, Italien, bl.a. Murano
Final bid400 SEK
Est800 SEK
928
Konstglas 14 delar, Italien
Final bid300 SEK
Est800 SEK
929
Mat- och kaffeservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Lockburk, troligen 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skrin, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Örhängen ett par, 18k och silver, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Kanna, Monica Backström för Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ulf Sand
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Böcker 2st, 16/1700-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
939
Drinkglas 6st, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 2st, Gabriel samt Nittsjö
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Servisdelar, "Mine", Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsurna, modern tillverkning
Final bid300 SEK
Est500 SEK
945
Keramik 3 delar
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Matservis, "Clara fina", Ingela Westergaard för Nittsjö
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Mat-, te- och kaffeservisdelar, Zeller
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Majolika 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti smycken i 18k
Final bid10,500 SEK
Est9,000 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
Est500 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
Est500 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bords-/vägglampa, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Vas, Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
955
Teservis, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kaffeservisdelar, "Amanita", Gefle
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
957
Mat- och kaffeservisdelar, Staffordshire, England
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Jordglob, Doktor Neuses Globus, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Jean Richardson
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Skolplansch, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Toyohara Kunichika (1835–1900)
Final bid200 SEK
Est800 SEK