Akustisk gitarr, Höfner
Akustisk gitarr, Höfner
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Häll, 1900-tal
Häll, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Glas 22 delar, Iittala
1132
Glas 22 delar, Iittala
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Träskurna figurer 5st, Gunnar Johansson
1133
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Dalatupp, Nisser, Vattnäs, 1900-talets första hälft
1134
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Halsband med hängen 5st
Halsband med hängen 5st
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, Kupittaan Savi, Finland
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
1141
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Maskinvävd matta
1143
Maskinvävd matta
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1144
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Flossamatta, "Glan", Marianne Richter, Östergyllen
1145
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Anders Björnhager
1146
Anders Björnhager
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Samisk slöjd 4 delar
1147
Samisk slöjd 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Anatomiska modeller 2st
1148
Anatomiska modeller 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Högtalare, Pathé, TSE, 1900-talets första hälft
1149
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Gunnar Larsson
Gunnar Larsson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Knivar 7st, J.Marttiini, Finland
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1152
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
1153
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Guld 2 delar
1155
Guld 2 delar
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
Samling pins och märken, bl.a. 1900-talets första hälft
1156
Final bid4,600 SEK
Est1,000 SEK
1157
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Kartmapp, "Sverige jemte Norges och Danmarks järnvägar - 1856-1880"
1158
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ullpläd, Klippan, Gotland
1159
Ullpläd, Klippan, Gotland
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1160
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
Helena Otterskog
1161
Helena Otterskog
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Armband i silver, 1950/60-tal
1162
Armband i silver, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Manschettknappar i silver 6 par
1163
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ishink, Bodum
1164
Ishink, Bodum
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Duk med spets och engelskt broderi
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takplafond, Malmsten, 1900-talets andra hälft
1166
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
1167
Tenn 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Rödtonat glas 6st, bl.a. Reijmyre
1168
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Hattstock, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1171
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman (1915-1979)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kaffeservisdelar, Furstenberg
Kaffeservisdelar, Furstenberg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 19/2000-tal
1176
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 3st, Anders Gottfridsson
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sytrådsmontrar 2st, Mölnlycke Garn, omkring 1900-talets mitt
1179
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Lanternor 2st, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Final bid7,200 SEK
Est6,000 SEK