Fåtölj med fotpall, Norells, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Fåtölj med fotpall, "Sture", Kinnarps
Slutpris900 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris3 400 SEK
Stolar 10st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Soffa, 1950/60-tal
Soffa, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Stolar 4st, 1950/60-tal
Stolar 4st, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Fällbord, 1800-talets början
Fällbord, 1800-talets början
Slutpris1 400 SEK
Karmstol, omkring år 1800
Karmstol, omkring år 1800
Slutpris1 000 SEK
Hylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1795
Slutpris800 SEK
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Möblemang 3 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Trädgårdssoffa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Stol, "Eames Plastic Chair", Charles & Ray Eames för Vitra, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Blombänk, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Bänk, Marian Grabinski för IKEA, 1960-tal
Slutpris300 SEK
Matbord, 2000-tal
Matbord, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Fåtöljer ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Soffbord, "Kvadrat", Gunnar Myrstrand för Tingström
Slutpris1 500 SEK
Kommod, omkring år 1900
Kommod, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Skänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Piedestal, omkring år 1900
Piedestal, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Fällbord, 1800-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Fåtölj, "Grand Sitting", Eric Sigfrid Persson för Möbel-Kultur AB
Slutpris1 100 SEK
Skänk med spegelöverdel, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Vitrinskåp, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Fåtöljer ett par, "Stressless", Norge
Slutpris1 600 SEK
Kista, allmoge, Bjursås, Dalarna, daterad 1850
Slutpris1 700 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Dagbädd, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Fåtölj, "Per", Yngve Ekström, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Diskbänk, omkring år 1900
Diskbänk, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Karmstolar 3st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Vedlår, omkring år 1900
Vedlår, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Barstol, Alvar Aalto, modell K65
Slutpris1 700 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Fåtöljer ett par, Nordic Easy Chair, 2012
Slutpris900 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Kista, allmoge, södra Sverige, daterad 1830
Slutpris800 SEK
Bokhyllor ett par, "Sonett", Tenhult, 1960-tal
Slutpris2 300 SEK
Vägghörnskåp med ur, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Slutpris300 SEK