Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
542
Slutpris900 SEK
Gardiner 4st, "Sommar", Jobs, Leksand
543
Slutpris900 SEK
544
Slutpris600 SEK
Glassköljare, 17/1800-tal
545
Glassköljare, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
546
Slutpris1 000 SEK
Kåsa i tenn, Carl Logren, Falun, 1762
Slutpris600 SEK
548
Slutpris1 400 SEK
549
Slutpris1 000 SEK
Vas, art nouveau, omkring år 1900
550
Slutpris600 SEK
Figuriner 4st
551
Figuriner 4st
Slutpris1 100 SEK
Kakelplattor 9st, fajans, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
553
Slutpris400 SEK
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
554
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Golvljusstake, barockstil, 1800-tal
555
Slutpris600 SEK
Armring i sterlingsilver, med dekor i 14k
556
Slutpris700 SEK
Gardiner ett par, "Salomons paradis", Jobs, Leksand
557
Slutpris900 SEK
Glas 2 delar, 1800-tal
558
Glas 2 delar, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Karaffer 2st, 1800-tal
559
Karaffer 2st, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Bordslampa, "Bumlingen", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
560
Slutpris900 SEK
561
Slutpris1 000 SEK
562
Slutpris600 SEK
563
Slutpris800 SEK
Vas, 1800-tal
564
Vas, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Vinglas, 1700-tal
565
Vinglas, 1700-tal
Slutpris200 SEK
566
Slutpris1 000 SEK
Shaker med 6st cocktailglas, 1900-talets första hälft
567
Slutpris300 SEK
568
Slutpris800 SEK
569
Slutpris900 SEK
570
Slutpris900 SEK
571
Slutpris1 000 SEK
Kragknappar ett par, 18k
572
Kragknappar ett par, 18k
Slutpris1 200 SEK
Bestick 12 delar, silver, "Engelsk Snäcka", 1800-tal
573
Slutpris4 200 SEK
574
Slutpris1 100 SEK
575
Slutpris900 SEK
Moccaskedar 12st, silver
576
Moccaskedar 12st, silver
Slutpris700 SEK
577
Slutpris2 100 SEK
578
Slutpris700 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
579
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
580
Slutpris1 100 SEK
581
Slutpris600 SEK
Mikroskop, V&H Seibert, Wetzlar
582
Slutpris500 SEK
Bilemblem, "Anniversary kit - Volvo 1977"
583
Slutpris1 900 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
584
Slutpris800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
585
Kandelaber, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
586
Slutpris500 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Salovaara, Åbo
587
Slutpris400 SEK
Halsband med hänge, 18k
588
Halsband med hänge, 18k
Slutpris2 800 SEK
Mikroskop, Reichert, Österrike
589
Slutpris600 SEK