Sybord, sengustavianskt, omkring år 1800
Slutpris2 100 SEK
Sminkmöbel, Svante Skogh, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Soffa, 1950/60-tal
Soffa, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Bokhylla, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, Mor Robert, daterade 1979
Slutpris1 900 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris1 100 SEK
Trädgårdsstolar 4st, 1900-tal
Trädgårdsstolar 4st, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Golvur, England, 1800-tal
Golvur, England, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Stolar 4st, Wards Ateljé, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Stolar 4st, 1800-tal
Stolar 4st, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Skrivbord, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Skrivskåp, allmoge 1800-tal
Skrivskåp, allmoge 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Möblemang 3 delar, Göran Malmvall, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 800 SEK
Sekretär, 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Golvur, Stjärnsund, 1900-tal
Golvur, Stjärnsund, 1900-tal
Slutpris6 200 SEK
Sänghimmel, 1800-tal
Sänghimmel, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Byrå, allmoge ,1800-tal
Byrå, allmoge ,1800-tal
Slutpris100 SEK
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
464
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Damarmbandsur i 14k, Roamer
Damarmbandsur i 14k, Roamer
Slutpris5 800 SEK
Moccakanna i sterlingsilver, Chester, England
Slutpris1 800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
470
Slagbord, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
471
Slutpris4 400 SEK
472
Slutpris2 100 SEK
473
Slutpris4 600 SEK
474
Slutpris2 500 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
475
Ljuskrona, 18/1900-tal
Slutpris2 000 SEK
476
Slutpris5 600 SEK
477
Slutpris3 200 SEK
478
Slutpris2 800 SEK
479
Slutpris8 000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
480
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Flintlåsgevär, Sverige, m/1791
481
Slutpris15 000 SEK
Diamant på 1,09ct
482
Diamant på 1,09ct
Slutpris4 400 SEK
Diamant på 1,10ct
483
Diamant på 1,10ct
Slutpris4 400 SEK
Charles Friberg (1868-1953)
484
Charles Friberg (1868-1953)
Slutpris4 400 SEK
Anders Hol (1867-1959)
485
Anders Hol (1867-1959)
Slutpris900 SEK
Anders Hol (1867-1959)
486
Anders Hol (1867-1959)
Slutpris800 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
487
Slutpris2 900 SEK
Vas, Kina, troligen 1900-tal
488
Vas, Kina, troligen 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Rökelsekar, Kina, troligen 1900-tal
489
Slutpris900 SEK
Skål, Arabia, Finland
490
Skål, Arabia, Finland
Slutpris200 SEK
Vägglampor ett par, Kjell Löwenadler för Glössner & co., 1940-tal
491
Slutpris1 500 SEK
Vas, "Sgrafitto", Josef Ekberg för Gustavsberg, daterad 1923
492
Slutpris400 SEK