Mat- och kaffeservis, "Marianne", Sigvard Bernadotte
292
Slutpris900 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Skålar 4st, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris1 900 SEK
Matservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris2 100 SEK
Fat i silver, 1949
Fat i silver, 1949
Slutpris2 200 SEK
Skulptur, "Brains", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Bordsur, Sven Olof Andersson, Borlänge
Slutpris600 SEK
Ytterfoder 6st, "Empire", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1793
Skåp, allmoge, daterat 1793
Slutpris4 800 SEK
Karmstolar ett par, snarlika, Louis XV, Frankrike, omkring 1700-talets mitt
Slutpris4 400 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
303
Slutpris3 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1808
304
Slutpris1 400 SEK
Fåtöljer ett par, "Eva", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris6 800 SEK
Slutpris4 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1793
307
Slutpris2 200 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1828
Golvur, allmoge, daterat 1828
Slutpris4 400 SEK
Väggskåp, allmoge, Lima, Dalarna, daterat 1847
Slutpris7 000 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Slutpris4 600 SEK
Salongsbord, möjligen Otto Schulz, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris6 400 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1830
Slutpris5 800 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
Dragkista, omkring år 1800
Dragkista, omkring år 1800
Slutpris1 300 SEK
Bokskåp, omkring 1800-talets mitt
Slutpris2 500 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Slutpris2 200 SEK
Skänk, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Salskåp, rokoko, 1700-tal
Salskåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris5 800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
323
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Kolonnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
324
Slutpris4 800 SEK
Soffa, "Esbjerg", IKEA, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Salskåp, barock, 1700-tal
Salskåp, barock, 1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Mössbord, gustaviansk allmoge, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, daterad 1835
Slutpris5 200 SEK
Fåtölj, "Safaristol", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris2 500 SEK
Pottskåp, sengustavianskt, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Långbänk, allmoge, troligen Öland, daterad 1812
Slutpris5 600 SEK
Väggskåp, allmoge, barock, 1700-tal
336
Slutpris1 000 SEK
Pallar 5st, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Golvur, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Slutpris8 800 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1878
Slutpris800 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK