Skåp, barock, daterat 1772
Skåp, barock, daterat 1772
Slutpris2 100 SEK
Sybord, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris300 SEK
Pelarbord, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1795
Skåp, allmoge, daterat 1795
Slutpris500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris1 300 SEK
Skrivbord, "Fryklund", Carl Malmsten
Slutpris2 600 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Hörnskåp, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Matsalsmöblemang 13 delar, senbarockstil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Cassone, Italien, 15/1600-tal
Cassone, Italien, 15/1600-tal
Slutpris2 500 SEK
Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Spelbord, sengustavianskt, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1798
Skåp, allmoge, daterat 1798
Slutpris700 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris2 200 SEK
Soffbord, "Annika", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris1 600 SEK
Golvur, daterat 1829
Golvur, daterat 1829
Slutpris3 000 SEK
Möblemang 7 delar, Hans Arnbom, Sundbord, daterat 1917
Slutpris2 800 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1786
Slutpris1 100 SEK
Konsolbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Vitrinskåp, 1900-tal
Vitrinskåp, 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Slutpris4 600 SEK
Soffa, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Slutpris3 200 SEK
Positionsstolar ett par, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris1 300 SEK
Slutpris1 300 SEK
Bord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris1 100 SEK
Fåtölj, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Golvur, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Golvur, allmoge, Stjärnsund, 1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Kubb-/pottstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Stolar ett par, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Skåp, omkring år 1900
Skåp, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Skåp, troligen Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Sideboard, Berndt Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Slutpris2 200 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Stolar 2st, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Slutpris2 300 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Matbord, 1900-talets slut
Matbord, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
SlutprisInga bud
Golvur, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris500 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1781
Slutpris1 500 SEK
Väggskåp, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Soffbord, funkis, daterat 19/12 1941
Slutpris800 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris2 000 SEK