Spegel, sengustaviansk, 1800-talets början
493
Slutpris1 800 SEK
Skål, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
494
Slutpris200 SEK
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg/WWF
495
Slutpris1 700 SEK
Glasservis, Böhmisk kristall
496
Glasservis, Böhmisk kristall
Slutpris600 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Prunus",
497
Slutpris2 600 SEK
Tekoppar med fat 6st, "Prunus", Stig Lindberg, Gustavsberg
498
Slutpris2 200 SEK
Matservisdelar, "Prunus", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris2 100 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris100 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris200 SEK
Slutpris400 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna, no.58
Slutpris600 SEK
Gästabudskniv, 1700-tal
Gästabudskniv, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Tumlare i silver, 1800-tal
Tumlare i silver, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Dekorationsfat i silver, barockstil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Slutpris600 SEK
Dörr, barock, 1700-tal
Dörr, barock, 1700-tal
Slutpris3 400 SEK
Porslin 2 delar, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris4 200 SEK
Ring i 23k
Ring i 23k
Slutpris2 300 SEK
Frukostskålar 10st, "Swedish Grace", Rörstrand, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Cocktailglas 6st, GAB
Cocktailglas 6st, GAB
Slutpris1 600 SEK
Vinglas 6st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
516
Slutpris300 SEK
Whiskeyglas 8st, "Erik", Olle Alberius för Orrefors
Slutpris300 SEK
Ytterfoder ett par, "Empire", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Bordslampa, Gunnar Nylund för Rörstrand
519
Slutpris1 000 SEK
Väskbyglar 2st samt spänne, 17/1800-tal
Slutpris2 300 SEK
521
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
523
Slutpris500 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
524
Kista, allmoge, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Ytterfoder, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
525
Slutpris800 SEK
Skål på fot, sterlingsilver, Gustaf Jansson, 1960
526
Slutpris700 SEK
Allmogering i silver, 1800-talets början
Slutpris500 SEK
528
Slutpris800 SEK
Ljusstake, gustaviansk, möjligen år 1800
529
Slutpris400 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
531
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
532
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Moccakanna i silver, Sverige, 1868
533
Slutpris1 600 SEK
Skål med hänklar, silver, 1900-tal
534
Slutpris1 100 SEK
Gardiner ett par, "Sommar", Jobs, Leksand
535
Slutpris1 100 SEK
Skål på fot, silver, 1900-talets första hälft
536
Slutpris2 400 SEK
Psalmnummertavlor ett par, 18/1900-tal
537
Slutpris100 SEK
Serveringsbricka, senempire, 1800-tal
538
Slutpris1 200 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
539
Slutpris800 SEK
Matservis, Silesia, Tyskland
540
Matservis, Silesia, Tyskland
Slutpris1 900 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
541
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK