Brosch/hänge i 18k
99
Brosch/hänge i 18k
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
100
Slutpris15 500 SEK
Värdering15 000 SEK
101
Slutpris7 800 SEK
Värdering7 000 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Uppsala", Eric Löfman för MGAB
102
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Jean Skoglund (1908-1948)
103
Jean Skoglund (1908-1948)
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
104
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kalk, allmoge, 1800-tal
105
Kalk, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Flaska, 17/1800-tal
106
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, gustaviansk Stockholmsarbete, daterad 1775
107
Slutpris13 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Sabel, Sverige, m/1889
108
Sabel, Sverige, m/1889
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
109
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Träskuren tupp, Nisser, Vattnäs, 1900-talets första hälft
110
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Skulptur, Archimede Seguso för Illum’s, Murano
111
Slutpris2 000 SEK
Värdering12 000 SEK
Briljantslipad diamant
112
Briljantslipad diamant
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Sabel, Sverige, m/1889
115
Sabel, Sverige, m/1889
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Träskuren fågel, allmoge, 1900-talets början
116
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Fickurställ, nygotisk stil, 18/1900-tal
119
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Matskedar 4st, silver, 17/1800-tal
120
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 5st, "Pynta", Stig Lindberg för Gustavsberg
122
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Vindflöjel, allmoge, 1800-tal
124
Vindflöjel, allmoge, 1800-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Matskedar 6st, silver, 17/1800-tal
125
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Träskuren häst, 18/1900-tal
126
Träskuren häst, 18/1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
127
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Sabel, Sverige, m/1854
128
Sabel, Sverige, m/1854
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Kabinettskåp, 1700-tal
129
Kabinettskåp, 1700-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Ölglas 8st, Pilsener Bier, Bollnäs Nya Bryggeri Aktiebolag, 1900-talets början
130
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Tekanna och serveringskanna, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
131
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Karl XII:s dödsmask, 1900-tal
132
Karl XII:s dödsmask, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Industrilampa, Triplex, Johan Petter Johansson
133
Slutpris6 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal
138
Kaffekanna, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Per Hilding Perjons (1911-1998)
140
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Nils Asplund (1874-1958)
143
Nils Asplund (1874-1958)
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Matservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
146
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
147
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Tumlare i silver, Sverige, 1812
148
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
149
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljuskrona, Skultuna, no.205
150
Ljuskrona, Skultuna, no.205
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Champagneglas 8st, "Salut", Simon Gate för Orrefors
151
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Krus, så kallat "Bartmankrus", 16/1700-tal
152
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
153
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Surrea", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
154
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
155
Peter Dahl (1934-2019)
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffeservisdelar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark
156
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Ljusstakar ett par, silver, K&EC
157
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Gunhild Fryklund (1892-1970)
158
Gunhild Fryklund (1892-1970)
Slutpris7 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Brosch i 18k
159
Brosch i 18k
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Glas, 1800-tal
160
Glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
161
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK