Soffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Hyllsystem, Olof Pira, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, empire, 1800-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Bord, rokoko, 1700-tal
Bord, rokoko, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 3st, rokoko, 1700-tal
Stolar 3st, rokoko, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, "34T", Nässjö Stolfabrik
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Nattduksbord ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar ett par, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Pardörrar, allmoge, Norge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1796
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1836
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggvitrinskåp, 1800-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsmöbel 5 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, gustavianska, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, allmoge, 1800-tal
Golvur, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Samspel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Gamla Berlin", Carl Malmsten
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Pardörrar med karm, 1900-tal
Pardörrar med karm, 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Sekretär, 18/1900-tal
Sekretär, 18/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Hurtsskrivbord, 18/1900-tal
Hurtsskrivbord, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Hylla, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, "Britta", Evald Melander, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrivskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1849
Skåp, allmoge, daterat 1849
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 2000-tal
Fåtöljer ett par, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Sybord, 1800-talets senare del
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Blombänk, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, allmoge barock, daterat 1762
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK