Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvur med Stjärnsundsverk, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Salongsbord, Louis XVI stil, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Mössbord, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord, rokoko, 1700-tal
Bord, rokoko, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1841
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Stol, allmoge, barock, 1700-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Golvur, allmoge, Jämtland, daterat 1810
336
Slutpris10 000 SEK
Värdering20 000 SEK
Sybord, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Taburett, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Vippbord, 1800-talets början
Vippbord, 1800-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Partnerdesk, 1900-tal
Partnerdesk, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
343
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Sideboard, Erik Wörtz för IKEA, 1960-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1832
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Prime", Jahn Aamodt för Conform
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Prime", Jahn Aamodt för Conform, 2012
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Bokskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Vitrinskåp, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Cafébord, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, daterat 1983
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 SEK
Pallar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, 1900-talets början
Bokhylla, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Stapelstolar 7st, "Orkesterstolen", Sven Markelius för Bodafors
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Stapelstolar 8st, "Orkesterstolen", Sven Markelius för Bodafors
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1788
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, omkring år 1900
Vitrinskåp, omkring år 1900
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, Woodpoint, 1900-talets senare del
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Stol, allmoge rokoko, 1800-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänk, allmoge, Dalarna, 1800-talets första del
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds Möbelfabrik, 1950/60-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1840
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Parkbänksgavlar ett par, Skoglund & Olsson, Gefle, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Sideboard, "Korsör", IKEA, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Hallmöbel, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK