Hänge i 18k vitguld
228
Hänge i 18k vitguld
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bricka med gräddkanna och sockerskål, silver, Gewe
229
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Plafondlampor ett par, "Plafo", Luxus, 1900-talets andra hälft
230
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Vas, "Karneval", Stig Lindberg, Gustavsberg Studio
231
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl
232
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bengt Berglund
235
Bengt Berglund
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1836
236
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Ekeby
237
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Mimosa", Ingrid Atterberg för Upsala Ekeby
238
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
239
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Schatull, 1900-talets början
240
Schatull, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Johan Tobias Sergel, efter, 1900-tal
241
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägglampor 2st, "Binic", Ionna Vautrin för Foscarini
242
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Karta, "Charta öfwer Åkra By Belägen i Söderman Land", Gott.Wahlström, författad 1762
243
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stina Sunesson (1925-1999)
244
Stina Sunesson (1925-1999)
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Halsband med hänge, 18k
Halsband med hänge, 18k
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Röllakanmatta, "Lister", Erik Lundberg
247
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Skål i silver, GAB, Stockholm, 1927
248
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Olof Göthe
250
Olof Göthe
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
251
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Figurin, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffeservisdelar, "Spisa Ribb", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 6st, varav 5st Lisa Larsson
256
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Sterlingsilver 2 delar
Sterlingsilver 2 delar
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Tom Fahlroth (1921-1980)
Tom Fahlroth (1921-1980)
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Oscar Leonard Andersson (1836-1868)
259
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Stanislaw Zoladz
Stanislaw Zoladz
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål i lergods, troligen Frankrike, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Pall, allmoge, daterad bl.a. 1842, 1852
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar 59st, "Antik", Reijmyre
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Lok 2st, Märklin, Tyskland
Lok 2st, Märklin, Tyskland
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Oidentifierad konstnär, England, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar 9st, silver, "Rosenholm"
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Brosch/hänge i 18k
Brosch/hänge i 18k
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Sockerruska i sterlingsilver, London, England
271
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffekanna, Rörstrand, 1800-talets första hälft
272
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
274
Okänd konstnär, Ryssland
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bengt Berglund
Bengt Berglund
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Nattljusstake, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK