Uppsatsskål med vas, art nouveau, omkring år 1900
50
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
51
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Kaffekopp med fat, empire, Frankrike, 1800-talets första hälft
52
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Damarmbandsur i 18k, Omega
53
Damarmbandsur i 18k, Omega
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 000 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1779
54
Skrin, allmoge, daterat 1779
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slaglåsgevär, Sverige, m/1815-49
55
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
56
Peter Dahl (1934-2019)
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Plåtmynt, 1 daler silf mynt, Fredrik I, 1729
57
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-tal
58
Spegel, rokoko, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Kalk, allmoge, Lima, 1800-tal
59
Kalk, allmoge, Lima, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
60
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Sabel, Danmark, m/1802
61
Sabel, Danmark, m/1802
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, "Amalia", Lisa Larsson för Gustavsberg
62
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Herrarmbandsur, Certina, 18k
63
Herrarmbandsur, Certina, 18k
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Industrilampa, Triplex, Johan Petter Johansson
64
Slutpris6 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Bröllopssked i silver, daterad 1646
65
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
66
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Damarmbandsur i 14k vitguld
67
Damarmbandsur i 14k vitguld
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Bröllopsskedar ett par, silver, daterade 1733
68
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Ring i 23k
69
Ring i 23k
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Dräktdelar för kvinna, Dala-Floda
70
Slutpris2 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Champagneglas 17st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
71
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Bordsspegel, 1940/50-tal
72
Bordsspegel, 1940/50-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, tidigt 1800-tal
73
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordspendyl, nyrokoko, Frankrike, 1800-talets andra hälft
74
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Herrarmbandsur, Poljot, Sovjet
75
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Vas, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
77
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Fat med hänkel, Meissen, Tyskland, 1800-tal
78
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Tallrikar 2st, silver, GAB
79
Tallrikar 2st, silver, GAB
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Magnhild Haavardsholm (1880‑1964)
80
Slutpris600 SEK
Värdering5 000 SEK
81
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Damarmbandsur i 14k, Certina, New Art
82
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål, jugend, tidigt 1900-tal
83
Skål, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Sven Lidberg (1929-2009)
84
Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Psalmbokshyllor ett par, snarlika, allmoge, Västerbotten, 1800-tal
85
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
86
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 000 SEK
87
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
88
Skrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Annie Wiberg (f.1907)
89
Annie Wiberg (f.1907)
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Svärd, 1800-tal
90
Svärd, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bägare i silver, C.G.Hallberg, Stockholm, 1955
91
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Skål i sterlingsilver, Ray Urban, Stockholm, 2002
92
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Rakknivskrin, 18/1900-tal
93
Rakknivskrin, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrarmbandsur, Tissot, Seastar, 14k
94
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Leksaksbil, Tyskland, 1900-talets första hälft
95
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, sterlingsilver, 1900-talets första hälft
96
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Lekhäst, 1800-tal
97
Lekhäst, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusstakar ett par, sterlingsilver, C.G.Hallberg,1959
98
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK