Ljusstakar 2st, sengustavianska, 1800-talets början
278
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalatupp, Nisser, 1900-talets första hälft
279
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Färdskrin, allmoge, 1700-tal
280
Färdskrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Vaser ett par, jugend, tidigt 1900-tal
281
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Einar Luterkort för Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
282
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Per Hilding Perjons (1911-1998)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Mattallrikar 12st, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
285
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Djupa tallrikar 12st, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 SEK
Hackkniv, 17/1800-tal
Hackkniv, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Stångvapen 2st, 18/1900-tal
Stångvapen 2st, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Dalahäst, 1900-talets första del
292
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Födelsesticka, allmoge, daterad 1856/59
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Dosor med lock 2st, 1800-tal
Dosor med lock 2st, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Anders Zorns aktiebrev, 1 december 1915
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Utö", Axel Einar Hjorth för Nordiska Kompaniet
Slutpris50 000 SEK
Värdering25 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, tidigt 1800-tal
303
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, "Sirocco", Arne Norell
304
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Salskåp, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris6 200 SEK
Värdering8 000 SEK
Regissörstolar ett par, "MK16", Mogens Koch, Källemo
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-talets första hälft
307
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat år 1800
Slutpris2 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris8 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1776
Slutpris14 000 SEK
Värdering25 000 SEK
Taburetter ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Skåp, Mjölby Intarsia, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering4 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1801
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Golvur, allmoge, Dalarna, daterat 1778
Slutpris9 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Väggskåp, Hållars Mattias Hansson, Lima, Dalarna, daterat 1834
Slutpris20 000 SEK
Värdering25 000 SEK
Pottskåp, sengustavianskt, 1800-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Stol, rokoko, 1700-tal
Stol, rokoko, 1700-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Son, Danmark.
Slutpris5 400 SEK
Värdering10 000 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering2 500 SEK
Skåp, rokoko, 17/1800-tal
Skåp, rokoko, 17/1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Pallar ett par, Krogenäs, Norge, 1900-talets andra hälft
323
Slutpris6 800 SEK
Värdering8 000 SEK
Sideboard, AB Möbelfabrik Örnen, 1950-tal
324
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Hugo Troeds, Bjärnum
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvur, 17/1800-tal
Golvur, 17/1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, Louis XVI, Danmark, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK