Skåp, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Karmstol, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord 3st, 19/2000-tal
Sidobord 3st, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Soffbord, HMB Möbler, Rörvik, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Hallmöbel med spegel, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Sjömanskista, omkring år 1900
Sjömanskista, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Förningskärl, allmoge, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Monterskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Överskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1778
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Lådfack, 1900-tal
Lådfack, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Marmorskiva till rokokobyrå, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 3st, senbarock, 1700-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Biljardbord för bordsplacering, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kontorsstol, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Väggvitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
464
Skänk, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Arkivskåp, Kinnarps, daterat 1950
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
Parksoffa, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsbänk, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
469
Parksoffa, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
470
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
472
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, daterat 1844
473
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, empirestil, 1900-talets första hälft
474
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
475
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Köpmansdisk, 1900-talets första hälft
476
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK