Trädgårdsstolar 4st, 19/2000-tal
477
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
478
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1861
479
Golvur, allmoge, daterat 1861
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhyllor 2st, 1950/60-tal
480
Bokhyllor 2st, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1700-tal
481
Väggskåp, allmoge, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Snurrstol, 1900-talets början
482
Snurrstol, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Spelbord, sengustavianskt, 1800-talets början
483
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord för barn, allmoge, barock, 17/1800-tal
484
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taburetter 3st, jugend, 1900-talets början
485
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
486
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Stol, "Flamingo", Eero Aarnio för Asko, 1970-tal
488
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Soffa, "Oxford", DUX, 1900-talets andra hälft
489
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
490
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
492
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, "Gustavus", Carl Malmsten
493
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Målarstaffli, 1900-talets början
494
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Sekretär, rokoko, 1700-tal
495
Sekretär, rokoko, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bockbord, 1900-tal
496
Bockbord, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
497
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, "Pulka", IKEA, 1900-talets andra hälft
498
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, LT126
Slutpris13 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Figurin, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 2st, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljussax, 1700-tal
Ljussax, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampett, rokokostil, troligen 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, 1900-tal
Kandelaber, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsur, Blanpain, Paris, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, Bergboms, B-023
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Hänge i 18k
Hänge i 18k
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Moccaskedar 11st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Guldringar 4st
Guldringar 4st
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Ytterfoder 3st, "Tellus", Ewald Dahlskog för Bo Fajans
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Bonad, 1900-tal
Bonad, 1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
516
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Kuverttallrikar 8st, Skultuna
519
Kuverttallrikar 8st, Skultuna
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa med skärm "Baranquilla", Josef Frank, Svenskt Tenn
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Guena Rogozny (1948-2001)
521
Guena Rogozny (1948-2001)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Guena Rogozny (1948-2001)
Guena Rogozny (1948-2001)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Akke Hugh Malmeström
525
Akke Hugh Malmeström
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Harry Fahlstedt
526
Harry Fahlstedt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bent Lauridsen
Bent Lauridsen
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Väggskulptur, Maggie Wibom
529
Väggskulptur, Maggie Wibom
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälftH
530
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Helene Schjerfbeck
531
Helene Schjerfbeck
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK