Otto Palmer
1622
Otto Palmer
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Uppstoppad dalripa, daterad 1936
1623
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft
1624
Byrå, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-tal
1625
Byrå, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gungstol, omkring år 1900
1626
Gungstol, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Lergods 8 delar, Laholm
1627
Lergods 8 delar, Laholm
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti brasutensilier
1628
Parti brasutensilier
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lampkupor 3st, 1940/50-tal
1629
Lampkupor 3st, 1940/50-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Modellskepp, 1900-tal
1630
Modellskepp, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
1631
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bo Cronqvist
1632
Bo Cronqvist
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti filmisar
1633
Parti filmisar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 12 delar
1634
Glas 12 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Keramik 8 delar, 18/1900-tal
1635
Keramik 8 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
1636
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kikare, Kayoba
1637
Kikare, Kayoba
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
1638
Lars Norrman (1915-1979)
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Te- och kaffeservisdelar, Rörstrand, 1900-talets början
1639
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1640
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Taklykta, 1900-tal
1641
Taklykta, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
1642
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Maskinvävd matta
1643
Maskinvävd matta
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stolar 3st, Gastone Rinaldi, Italien
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Lergods 27 delar, Laholm
Lergods 27 delar, Laholm
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stengods 6 delar, Anders Dolk, Bältarbo, Hedemora
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lergods 17 delar
1752
Lergods 17 delar
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
1753
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ullmatta, 1900-talets andra hälft
Est400 SEK
Ryamatta, 1960/70-tal
Ryamatta, 1960/70-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Figurin, Axel Locher för Bing & Gröndahl, Danmark
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Skivspelare och reciever, Sonab
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti 2 delar, Anders Mattsson Kafferosteri, Falun
1771
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Väggur, Diehl, 1950-tal
1772
Väggur, Diehl, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti filmisar
1773
Parti filmisar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Modellbilar 19st, mestadels Volvo
1774
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 2st, Abo Randers samt RAF
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Lergods 12 delar, Nittsjö
1776
Lergods 12 delar, Nittsjö
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Plädar 2st, "Snark", Viola Gråsten för Tidstrand
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Trappstol, Lindqvists Verkstad, 1950/60-tal
1778
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Syltkrukor 4st, bl.a. Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Orientaliskt porslin 5 delar
Orientaliskt porslin 5 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
May K. Leon (f.1945)
1781
May K. Leon (f.1945)
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Porslin 7 delar
Porslin 7 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Tvättservis 2 delar, 18/1900-tal
1783
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Lornjetter 3st, tidigt 1900-tal
1784
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Pianobänk, 1900-talets första del
1785
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Objektiv, Tamron, B028
Objektiv, Tamron, B028
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Golvursverk, Johan Walberg, daterat 1764
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK