Parti orientaliska föremål
1788
Parti orientaliska föremål
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, Pallas Athena
1790
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Salongsmöblemang 4 delar, rokokostil, 1900-tal
1792
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bo Thorén
Bo Thorén
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stormhatt, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
1795
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pallar 4st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Möblemang 2 delar, 1900-talets andra hälft
1798
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Gasollykta, Primus
1799
Gasollykta, Primus
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti silverföremål, m.m.
Parti silverföremål, m.m.
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bestickuppsättning i nysilver, Finland
1803
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Flätade korgar 4st, 1900-talets första hälft
1804
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Glas 12 delar
Glas 12 delar
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
1808
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti stengods, Höganäs
Parti stengods, Höganäs
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, bl.a. Eskilstuna, Fiskars
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stekkärl 5st, Frankrike
Stekkärl 5st, Frankrike
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 2st, Nittsjö/Gefle, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Spegel, 2000-tal
Spegel, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ridstövlar ett par, 1900-talets första hälft
1815
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Servisdelar, "Hiisi", Pentik, Finland
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti äggkoppar
1817
Parti äggkoppar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Nils E. Johansson
1818
Nils E. Johansson
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Carl Gustav Olderius
Carl Gustav Olderius
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1820
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vinglas 10st, remmarmodell
Vinglas 10st, remmarmodell
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Glas 23 delar, Iittala, Finland
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti glas och porslin
Parti glas och porslin
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti linnetextilier
Parti linnetextilier
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Mortlar med stöt 7st, bl.a. 1800-tal
1826
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Byrå, 1900-tal
1885
Byrå, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstol, 1900-talets början
1886
Karmstol, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Soffbord 2st, 1950/60-tal
1887
Soffbord 2st, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Syltkrukor 4st, Gustavsberg
1888
Syltkrukor 4st, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Handknutna mattor 3st, orientaliska
1889
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kubbstol, daterad 1976
1900
Kubbstol, daterad 1976
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fårullspläd
1901
Fårullspläd
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Belysning 6 delar, 1950/60-tal
1902
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar i nysilver, Österrike
1903
Final bid400 SEK
Est500 SEK