Lowest lot number
Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Parti pipor, m.m.
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stengods 7 delar, Rörstrand
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Klarinett, C V.Kohlert & Sons
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stereoskop 2st med ca.94st bilder, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1536
Parti 11 delar
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Leksaker 12 delar, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
1539
Vävd matta, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kommod, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vikskärm, 1900-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skeppsur, Smith Astral, England
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Böcker 6st, rörande konst
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fossil
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1594
Portfölj, Vezzano
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1595
Final bid400 SEK
Est800 SEK
1596
Vinställ, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1597
Sissel Tolaas (f.1959)
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
1598
Svenska silvermynt 14st
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1599
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Inbundna tidskrifter 8 band, "Kasper", 1920-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1601
Stort parti tidskrifter, Edda
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1602
Parti äldre vykort
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, firma Glas & Trä
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1604
Uppstoppad mink
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1605
Porslin och keramik 10 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1606
Karta, efter förlaga från 1539
Final bid900 SEK
Est500 SEK
1607
Parti 10 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1608
Uppläggningsfat 5st, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1609
Jaktspjut, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1610
Balja i koppar, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Parti knivar och slidor
Final bid2,900 SEK
Est500 SEK
1612
Pianobänk, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti servisporslin, Villeroy & Boch
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
1614
Syltkrukor 6st, Gustavsberg samt Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
1615
Servisdelar 12st, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1616
Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1617
Takampel, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1618
Nattduksbord, 1900-talets första del
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
1619
Mat- och kaffeservisdelar, "Arctica", Arabia
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
1620
Nils Olzon
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1621
Harry Thomse
Final bid200 SEK
Est500 SEK