Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Parti pipor, m.m.
Parti pipor, m.m.
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stengods 7 delar, Rörstrand
Stengods 7 delar, Rörstrand
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Klarinett, C V.Kohlert & Sons
Klarinett, C V.Kohlert & Sons
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stereoskop 2st med ca.94st bilder, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti 11 delar
1536
Parti 11 delar
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Leksaker 12 delar, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vävd matta, 1950/60-tal
1539
Vävd matta, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kommod, omkring år 1900
Kommod, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vikskärm, 1900-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skeppsur, Smith Astral, England
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Böcker 6st, rörande konst
Böcker 6st, rörande konst
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fossil
Fossil
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Portfölj, Vezzano
1594
Portfölj, Vezzano
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1595
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Vinställ, 2000-tal
1596
Vinställ, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sissel Tolaas (f.1959)
1597
Sissel Tolaas (f.1959)
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Svenska silvermynt 14st
1598
Svenska silvermynt 14st
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1599
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Inbundna tidskrifter 8 band, "Kasper", 1920-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stort parti tidskrifter, Edda
1601
Stort parti tidskrifter, Edda
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti äldre vykort
1602
Parti äldre vykort
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, firma Glas & Trä
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Uppstoppad mink
1604
Uppstoppad mink
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Porslin och keramik 10 delar
1605
Porslin och keramik 10 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Karta, efter förlaga från 1539
1606
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti 10 delar
1607
Parti 10 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Uppläggningsfat 5st, 1800-tal
1608
Uppläggningsfat 5st, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Jaktspjut, 1800-tal
1609
Jaktspjut, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
1610
Balja i koppar, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Parti knivar och slidor
Parti knivar och slidor
Final bid2,900 SEK
Est500 SEK
Pianobänk, 1900-talets början
1612
Pianobänk, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti servisporslin, Villeroy & Boch
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 6st, Gustavsberg samt Rörstrand, tidigt 1900-tal
1614
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Servisdelar 12st, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
1615
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
1616
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Takampel, 1900-tal
1617
Takampel, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord, 1900-talets första del
1618
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Arctica", Arabia
1619
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Nils Olzon
1620
Nils Olzon
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Harry Thomse
1621
Harry Thomse
Final bid200 SEK
Est500 SEK