Parti smycken, mestadels silver
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Folkdräkt för flicka, Leksand
Folkdräkt för flicka, Leksand
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Monica Smetana (f.1932)
Monica Smetana (f.1932)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
1342
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vinglas 8st, 1900-talets andra hälft
1343
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Julgransdekorationer 18st, 1900-talets första hälft
1344
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kaffeservisdelar, Royal Tuscan, England
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kaffeservisdelar, Edward Hald, KP Karlskrona
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Herrbetjänter 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Konsthantverk, Tyringe
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Klarinett, Buffet, Paris, Frankrike
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Dörr, 16/1700-tal
Dörr, 16/1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Ulf Greder (f.1949)
Ulf Greder (f.1949)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nathan Gutman (1914-1990)
Nathan Gutman (1914-1990)
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Porslin 21 delar, Christineholm/Fyrklövern
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Markslöjd, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fickur 2st, silver
Fickur 2st, silver
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 8 delar, Erik Höglund för Boda
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Teservisdelar, Söholm, Danmark
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Figurer 2st, Praktisk Konst , Falun, 2005/09
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lergods 2 delar, Törngrens, Falkenberg
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, 2000-tal
Vägglampa, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Åke Wickström (f.1927)
1362
Åke Wickström (f.1927)
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 8st
Ytterfoder 8st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Keramik 5 delar
Keramik 5 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut
1372
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstol, omkring år 1900
Karmstol, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 13 delar
Silversmycken 13 delar
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Parti guldföremål, 18k
Parti guldföremål, 18k
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Taklampa, art deco, 1930-tal
Taklampa, art deco, 1930-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silver 13 delar
Silver 13 delar
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Barstolar 3st, 19/2000-tal
Barstolar 3st, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takampel, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Vaser ett par, Rosenthal, Tyskland
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Henrik Allert (f.1937)
Henrik Allert (f.1937)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 1940-tal
1385
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ruth Sjögren
Ruth Sjögren
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Koppar 4 delar, 1800-tal
Koppar 4 delar, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sidobord, England, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Arne Fredriksson
Arne Fredriksson
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Belysning 6 delar
Belysning 6 delar
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK