Tamburmajor, 1900-talets senare del
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Porslin 14 delar, Danmark
Porslin 14 delar, Danmark
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gerald Steffe (f.1939)
Gerald Steffe (f.1939)
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, 1950/60-tal
Vägglampa, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Kamera, Voigtländer Vitomatic IIA
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fickur, Elgin
Fickur, Elgin
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mattallrikar 12st, Myott, Staffordshire
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skål, "Sigma", Martti Rytkönen för Orrefors
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Syltkrukor 4st, Gustavsberg samt Göteborg, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Fat, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Knivar 4 delar
Knivar 4 delar
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Elli Hemberg (1896-1994)
Elli Hemberg (1896-1994)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Stolar ett par, 1930-tal
Stolar ett par, 1930-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ulf Greder (f.1949)
Ulf Greder (f.1949)
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, "Smålandsstake", 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gavelfönster, 1800-tal
Gavelfönster, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Shmuel Shapiro 1924–1983
Shmuel Shapiro 1924–1983
Est500 SEK
Klockor 3 delar
Klockor 3 delar
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj, nyrokoko, 1800-talets senare del
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Asiatiskt porslin 7 delar
Asiatiskt porslin 7 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Assietter 12st samt uppläggningsfat, "Nordiska Bär", Fyrklövern
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstolar 4st, 2000-tal
Karmstolar 4st, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Glas och porslin 8 delar
Glas och porslin 8 delar
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Parti orientaliska föremål
Parti orientaliska föremål
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, nyrokoko, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dörr, 1700-tal
Dörr, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Mediespelare, Beosound Century, Bang & Olufsen
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taburetter ett par, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer ett par, Nicoletti Salotti, Italien
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Silver 8 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Servisdelar 22st, Höganäs
Servisdelar 22st, Höganäs
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stengods 12 delar, Rörstrand
Stengods 12 delar, Rörstrand
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti stengods, Höganäs
Parti stengods, Höganäs
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 5st, Höganäs
Syltkrukor 5st, Höganäs
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Medaljsköldar 4st, bl.a. 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Nils Söderberg
Nils Söderberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Skulptur, 1900-talets början
Skulptur, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stolar 2+1, 18/1900-tal
Stolar 2+1, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Industrilampa, Brottby Mekaniska, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK