Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Handknuten matta, Gashgai
1132
Handknuten matta, Gashgai
Final bid1,800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Glas 8 delar
1133
Glas 8 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Serveringsfat, KPM Berlin, 1800-tal
1134
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Glas 23 delar
Glas 23 delar
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Vinglas 9st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, "Swedish Old", Reijmyre
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Stengods 3 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kartor 2st, efter Joannes Janssonius,1660, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Glas på fot 7st, Iittala
Glas på fot 7st, Iittala
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Amanda Bergstedt (1841-1918)
1141
Amanda Bergstedt (1841-1918)
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
1143
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Flaska, 17/1800-tal
1144
Flaska, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 4st
1145
Herrarmbandsur 4st
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Soppslev i silver, daterad 1822
1146
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur i 14k
1147
Damarmbandsur i 14k
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Rånjärn, 17/1800-tal
1148
Rånjärn, 17/1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
James Herbert Snell (1861-1935)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, mestadels Ekeby, 1900-talets första hälft
1153
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
1154
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1155
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 2st, bl.a. Höganäs, tidigt 1900-tal
1156
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silver 12 delar
1157
Silver 12 delar
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Lampskärm, "Sommar", Jobs, Leksand
1158
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Margot Holst
1159
Margot Holst
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Figuriner 4st, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl, Danmark
1160
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Antik målning, Persien
1161
Antik målning, Persien
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1162
Final bid1,300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, bl.a. Melron, Frankrike
1166
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, "Aurora", Flos, Italien
1167
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Hylsbajonett, Sverige, m/1791
1168
Hylsbajonett, Sverige, m/1791
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, empirestil, 1900-tal
Spegel, empirestil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Broderi, omkring 1800-talets mitt
1170
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Silver 8 delar, 1800-tal
Silver 8 delar, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Dieter Matzner
Dieter Matzner
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Margot Holst
1184
Margot Holst
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fällbord, omkring år 1800
Fällbord, omkring år 1800
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Verner Molin, tillskriven
Verner Molin, tillskriven
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Strykjärnsspis, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Ljusstakar 2 par, England, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ostformar 3st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 7 delar
Silversmycken 7 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Smycken 5 delar
Smycken 5 delar
Final bid7,400 SEK
Est6,000 SEK
Lars Gynning (1920-2003)
Lars Gynning (1920-2003)
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Adolf Hallman (1893-1968)
Adolf Hallman (1893-1968)
Final bid200 SEK
Est500 SEK