Ljusstakar ett par, rokokostil, sterlingsilver, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 4st, Pierre Forsell för Skultuna
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Eldgaffel och skopa, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Glas 2 delar
Glas 2 delar
Final bid300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Josef Lindskog
Josef Lindskog
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Pendelur, rokokostil, Union Stjernsund, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Lok och vagnar 23 delar, Lima
Lok och vagnar 23 delar, Lima
Final bid4,600 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Herrarmbandsur, Lemania
Herrarmbandsur, Lemania
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Vas, 17/1800-tal
Vas, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tågsats, Märklin, Tyskland
Tågsats, Märklin, Tyskland
Final bid1,300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Träsnitt, Japan, 18/1900-tal
Träsnitt, Japan, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Punschmuggar 7st, silver, bl.a. C.G.Hallberg
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Servisdelar, Italien
Servisdelar, Italien
Est500 SEK
Majolika 6 delar, bl.a. Sarreguemines
Final bid800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Golvlampa, Pagos, 1950-tal
Golvlampa, Pagos, 1950-tal
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Ringar 11st, mestadels mellanöstern
Final bid2,300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Stumpljusstake, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Kylaremblem 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Pokalglas ett par, Astrid Gate, 1992
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Nils Bäckman (1896-1946)
Nils Bäckman (1896-1946)
Est500 - 1,000 SEK
Cocktailglas 6st, Skultuna
Cocktailglas 6st, Skultuna
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Mässing 5 delar
Mässing 5 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Teservisdelar, Lomonosov, Ryssland
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Final bid1,300 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Keramik 6 delar
Keramik 6 delar
Final bid1,500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Kalenderdosor 3st, bl.a. 1787
Kalenderdosor 3st, bl.a. 1787
Final bid800 SEK
Est500 - 800 SEK
Vaser 3st, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 - 800 SEK
Tobaksburk, Albin Hamberg för Höganäs, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 - 800 SEK
Soffbord, Brasilien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 - 800 SEK
Vippbord, 1800-tal
Vippbord, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 - 800 SEK
Piedestal/bokhylla, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Nattduksbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Matbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Pall, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Rökbord, art deco, 1930-tal
Rökbord, art deco, 1930-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skåp 3st, 1960-tal
Skåp 3st, 1960-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Matgrupp 5 delar, troligen Yngve Ekström
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK