Lowest lot number
Disk, omkring 1900-talets mitt
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1826
Final bid1,200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Pallar 3st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Trädgårdsmöblemang 4 delar, Skagerak, Danmark, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, Televerket, Gemla Diö, 1900-talets första hälft
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Modulsoffa, 3 delar, 1960/70-tal
Final bid12,500 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Stolar 2+2, Karl Johan, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid1,900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Hallmöbel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Fåtöljer 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Byrå, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Snickarbänk, Sjöbergs
Final bid2,200 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Isskåp, Svenske 22, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sekretär, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, barockstil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bord, 19/2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Fåtölj, funkis, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Soffgrupp 3 delar, 1960-tal
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Clubfåtölj, 1920/30-tal
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bord, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Hörnskåp, gustaviansk stil, Möbelboning i Tibro, 1900-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Möblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kontorsstol, Ullmanstolen
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, Nässjö Möbelfabrik, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1963
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Skrivskåp med vitrin, England, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Skåp, barockstil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stol samt miniatyrstol, Lennart Sunesson, Bringsjöberg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Möbler 3 delar, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Soffbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Motordriven säng, Carpe Diem Beds
Final bid1,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Stolsdynor 8st
Final bid4,800 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Stol samt karmstol, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Final bid2,000 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Wade, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Rökbord, art deco, 1930-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, "Mia", Conform, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid2,000 SEK
Est500 - 1,000 SEK