Barstolar 4st, 1950/60-tal
Barstolar 4st, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffbord, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sideboard, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Sminkmöbel, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Järnsäng, omkring år 1900
Järnsäng, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, Angarths, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Fåtöljer 2st, 2000-tal
Fåtöljer 2st, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Skänk med spegelöverdel, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
Kista, allmoge, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Kubbstolar ett par, daterade 1961
Final bid1,600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Möbler 2 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bänk, 1950/60-tal
Bänk, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, allmogestil, 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Bord och pall, nautisk stil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffgrupp 3 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Skåp, 1900-talets slut
Skåp, 1900-talets slut
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Skänkskåp, daterat 1924
Skänkskåp, daterat 1924
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Jean Dewasne
Jean Dewasne
Final bid1,300 SEK
Est500 - 800 SEK
Axel Olson (1899-1986)
Axel Olson (1899-1986)
Final bid100 SEK
Est500 - 800 SEK
Felix Söderberg
Felix Söderberg
Final bid300 SEK
Est500 - 800 SEK
Herrarmbandsur, Enicar, Star Jewels
Final bid500 SEK
Est500 - 800 SEK
Ytterfoder ett par, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Final bid600 SEK
Est500 - 800 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Pardörrar av gotisk typ
Pardörrar av gotisk typ
Final bid8,200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Parti 3 delar, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est500 - 800 SEK
Bordsfotogenlampa, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figuriner 3st
Figuriner 3st
Final bid1,100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Julgransdekorationer 11st, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti dräktkläder, mestadels för dockor
Final bid1,100 SEK
Est500 - 700 SEK
Parti 18 delar
Parti 18 delar
Final bid800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Träskurna figurer 5st
Träskurna figurer 5st
Final bid1,900 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt
Est500 - 1,000 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co., 1949 till 1960-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Knivar 3st, bl.a. daterad 1924
Final bid1,600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Dräktdelar 2st
Dräktdelar 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Final bid2,700 SEK
Est500 SEK
Hans Tollsten (1930-1994)
Hans Tollsten (1930-1994)
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, art deco, 1930-tal
Spegel, art deco, 1930-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stövelknekt, 18/1900-tal
Stövelknekt, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, Grillby, no.96
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Golvlampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Skroller 2st, Kina, 1900-tal
Skroller 2st, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Birger Ehnwall (1909-1996)
Birger Ehnwall (1909-1996)
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Handknuten matta, Hamadan, IKEA
Final bid600 SEK
Est500 SEK