Skänk, Asien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Bord, renässansstil, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Delar till hyllor, mestadels String, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Damskrivbord, rokokostil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1784
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Golvvikspegel, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Dockskåp, omkring år 1900
Dockskåp, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, Erik Kirkegaard, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, Oskariansk, 1800-talets slut
Final bid2,700 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, Howardmodell, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Howardmodell, 2000-tal
Soffa, Howardmodell, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, allmoge, Dalarna, daterat 1792
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK
Golvursfodral, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Kista, allmoge, daterad 1826
Kista, allmoge, daterad 1826
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Överskåp, allmoge, 1800-tal
Överskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffbord, "Frisco", Folke Ohlson för Tingströms
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Skåp, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, barock, daterat 1788
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Stolar 5st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Skrin, 1700-tal
Skrin, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, barock, 1700-tal
Väggskåp, barock, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-tal
Spegel, rokoko, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
Spegel, 1800-talets senare del
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Ljusplåtar 3st, 1700-tal
Ljusplåtar 3st, 1700-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Sockerskaksform, 1800-tal
Sockerskaksform, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK