Dalahäst, 19/2000-tal
564
Dalahäst, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bestickservisdelar, "Parad", GAB, Stockholm
565
Final bid4,600 SEK
Est3,500 SEK
Skålfat, barock, 16/1700-tal
566
Skålfat, barock, 16/1700-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Teskedar 12st, silver, Danmark, 1920
567
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
568
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
569
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
Käpp, allmoge, 1800-tal
570
Käpp, allmoge, 1800-tal
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
571
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Spelhorn 3st, allmoge, 17/1800-tal
572
Final bid8,600 SEK
Est1,000 SEK
Antik käpp
573
Antik käpp
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Hornarbeten 3st, 1800-tal
574
Hornarbeten 3st, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordsskedar 6st, silver, "Svensk Rund", C.G.Hallberg
575
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Nycklar 12st, flertalet 1700-tal
576
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Clair de Lune", Rörstrand
577
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Leksaksmotorcykel, Technofix, Tyskland
578
Final bid500 SEK
Est500 SEK
579
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Dräktdelar för kvinna, Gagnef
580
Dräktdelar för kvinna, Gagnef
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
581
Madeleine Pyk (f.1934)
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Smörask, 1800-tal
582
Smörask, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK
Silver 12 delar, "Prinsess", "Victoria", "Carl Philip", m.m.
583
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Bestickservisdelar 12st, silver, "Vasa"
584
Final bid2,900 SEK
Est2,500 SEK
Teskedar 9st, sterlingsilver, "Diana", C.G.Hallberg
585
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
Bestickservisdelar 10st, silver, "Prins Albert"
586
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Bestick 35 delar, silver
587
Bestick 35 delar, silver
Final bid13,500 SEK
Est12,000 SEK
Porslin 2 delar, Kina
588
Porslin 2 delar, Kina
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
589
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
590
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Gunghäst, 1900-talets första del
591
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Takplafonder ett par, Le Klint, Danmark
592
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, Rörstrand, omkring år 1900
593
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Silvermynt, halvdollar, USA, 1936
594
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
595
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampor ett par, 1900-tal
Bordslampor ett par, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Mathilde Wigert-Österlund (1873-1943)
597
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Vaser 2st, Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vas, Italien, 1900-talets andra hälft
599
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
600
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Figurin, Vicke Lindstrand för Ekeby
601
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Brevkortsalbum med ca.168st brevkort, mestadels tidigt 1900-tal
603
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
604
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Smycken 4 delar, Karl Laine, Finland
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Svarvskål, allmoge, 17/1800-tal
606
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Tantalus, tidigt 1900-tal
607
Tantalus, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fodral med 6st rakknivar, omkring år 1900
608
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, omkring 1900-talets mitt
609
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
610
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Uppläggningsfat 2st, "Blå blomster", Royal Copenhagen, Danmark
611
Final bid600 SEK
Est500 SEK