Lowest lot number
Bokskåp, 1800-talets slut
Final bid6,000 SEK
Est2,000 SEK
Taburetter ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Final bid5,200 SEK
Est4,000 SEK
Fåtölj, "Läckö hög", Ingemar Thillmark för OPE Möbler
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Casonne, sydeuropa, 16/1700-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första del
Final bid6,800 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, funkis, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1799
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Stolar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid5,400 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, Klaesons Möbler, Fjugesta
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Fästmanssoffa med kungligt monogram, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Golvhylla, String, 1950/60-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Fåtöljer med fotpall ett par, "Vellino", BD-Möbler, 2000-tal
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
Bokhyllor ett par, Ulferts, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, "Stockholm", IKEA, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est2,000 SEK
Taburett, gustaviansk, omkring år 1800
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Spelbord, rokoko, 1700-tal
Final bid2,900 SEK
Est1,500 SEK
Salskåp, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Fåtöljer ett par, nyrenässans, omkring år 1900
Final bid5,200 SEK
Est1,000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Stol, gustavianskt Stockholmsarbete utav Johan Erik Höglander
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1777
Final bid4,200 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1782
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar 3st, Klaesons Möbelfabrik, Fjugersta
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Pallar 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid10,500 SEK
Est1,000 SEK
Bröllopsstolar ett par, allmoge, daterade 1848
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, Svante Skogh, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Dagbädd, Asien, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1960-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, Grythyttan Stålmöbler
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj, brutalistisk stil, troligen Spanien, 1900-tal
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Barvagn, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK