Ljusstake, "Profil", Pierre Forsell för Skultuna
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pall, Norge, 1960-tal
868
Pall, Norge, 1960-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
869
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Mat-, kaffe- och teservisdelar, "Rosmarin", Ulla Procopé för Arabia
870
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
871
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Berlocker 9st, 18k
872
Berlocker 9st, 18k
Final bid3,600 SEK
Est3,500 SEK
Fickkniv, "Tunna", P.Holmberg, Eskilstuna
873
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Vattenkanna, Georg Jensen, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Herrarmbandsur 2st
876
Herrarmbandsur 2st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Kopparstick, Giovanni Battista Piranesi, 1700-tal
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
878
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Skulptur, omkring år 1900
Skulptur, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skrivställ, GAB, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 2st, tidigt 1900-tal
881
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Carl Fredrik Trygg
882
Carl Fredrik Trygg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark
883
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Servisdelar 8st, "Maja", Eva Englund för Orrefors
884
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
885
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Reliefer 5st, Domnarfvets Järnverk
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Herrarmbandsur, Atlantic, Worldmaster
887
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Kniv med slida, signerad OF
888
Kniv med slida, signerad OF
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
889
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Guldringar 2st
890
Guldringar 2st
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Förstoringsglas i silver, 1825
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Akke Hugh Malmeström (1894-1968)
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Sked, Johan Fankki
Sked, Johan Fankki
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
John Howis
John Howis
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Diorama, tidigt 1900-tal
898
Diorama, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Saltkar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 17 delar
900
Glas 17 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-tal
901
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Keramik 2 delar, Asien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Granatsmycken 5 delar
903
Granatsmycken 5 delar
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Djupa tallrikar 5st, "God Jul"
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kopparstick 2st, 1700-tal
905
Kopparstick 2st, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Louis Léopold Boilly, efter, tidigt 1800-tal
906
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid7,800 SEK
Est6,000 SEK
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Klädhängare 3st, Dekorativ, Skoglund Gjuteri, Anderstorp
909
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Ljusstake, Gefle, 1900-talets början
910
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Fiskgrytor 2st, Schwabeland, Berlin-Zürich
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 12st, "Fish", Johnson Bros, England
912
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kandelabrar ett par, England, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Keramik 3 delar, Lisa Larsson
914
Keramik 3 delar, Lisa Larsson
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK