Harry Fahlstedt (1904-1977)
Harry Fahlstedt (1904-1977)
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bordsspegel, Louis XVI stil, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Kask, Sverige, m/1845
Kask, Sverige, m/1845
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Svarvburk med lock, allmoge, daterad 1766
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Lackarbeten 10st, Ryssland
Lackarbeten 10st, Ryssland
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Leksaksbilar 2st, 1960-tal
Leksaksbilar 2st, 1960-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Arvid Stöhr
Arvid Stöhr
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bägare i silver, Ryssland, 1873
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kamin, Skoglund & Olsson, Gefle, no.3
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, "Sylvia", Fröseke
Spegel, "Sylvia", Fröseke
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Swirl", Murano, Italien
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Kaffeservisdelar, "Marianne", Sigvard Bernadotte för Fyrklövern
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Ernst Åkerbladh
Ernst Åkerbladh
Est400 SEK
Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Figuriner 3st, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Roland Backlund
Roland Backlund
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Moped, Korado
Moped, Korado
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Glas 12 delar, Iittala
Glas 12 delar, Iittala
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Allmoge 2 delar
Allmoge 2 delar
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin, 1900-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Lyktor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Vinglas 6st, "Essence", Iittala
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vas, Bertil Vallien för Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Hängen 2st, silver
Hängen 2st, silver
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fickur 18st, "The Heritage Collection", Atlas Edition
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
Sterlingsilver 5 delar, Mexiko, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Hänglås 4st, 17/1800-tal
Hänglås 4st, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Strykjärn 3st, 17/1800-tal
Strykjärn 3st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Timglas 2st, troligen 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est800 SEK
Knivar med slidor 3st
Knivar med slidor 3st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Sidobord 2st, 2000-tal
Sidobord 2st, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Stolar 4st, 1800-tal
Stolar 4st, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Hylla för hörn, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Kanape, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bord 2st, 18/1900-tal
Bord 2st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Spegel med konsolbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Piedestal, 1900-talets senare del
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK