Porslin 2 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Matservis, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Golvlampa, Eskilstuna Armatur, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Dessertskålar 16st, "Ultima Thule", Iittala
516
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Figuriner ett par, "Adam" och "Eva", Lisa Larsson
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordsur, Bulle Patent, 1900-talets första hälft
519
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Golvlampa, ASEA Belysning, modell 741148
Final bid4,800 SEK
Est800 SEK
521
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Final bid3,800 SEK
Est3,500 SEK
Armband i 14k
523
Armband i 14k
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
524
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Bonader ett par, "Fruktträd", Jobs, Leksand
525
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Miniatyrporträtt, 1800-tal
526
Miniatyrporträtt, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Jill Höjeberg
528
Jill Höjeberg
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första del
529
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Byst, 1900-talets början
530
Byst, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Damfickur i 14k
531
Damfickur i 14k
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Figurin, Märta Willborg för Gefle
532
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Jardiniere, empirestil, troligen 1900-tal
533
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Kakelplattor 7st, fajans, 17/1800-tal
534
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, silver, mestadels "Gammal Fransk"
535
Final bid5,800 SEK
Est4,500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
536
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skrivset 3 delar, 1900-tal
537
Skrivset 3 delar, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
538
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
Ytterfoder 4st, "Waldemarsudde", Gustavsberg
539
Final bid900 SEK
Est800 SEK
540
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Jan Balet
541
Jan Balet
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Einar Jolin (1890-1976)
542
Einar Jolin (1890-1976)
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
543
Madeleine Pyk (f.1934)
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Olle Hanspers (1923-2012)
544
Olle Hanspers (1923-2012)
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
545
Lars Norrman (1915-1979)
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Olle Hanspers (1923-2012)
546
Olle Hanspers (1923-2012)
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Väggtelefon, "Stadstelefon", Kristian Kirks, 19/2000-tal
548
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930/40-tal
549
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
550
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Enstensring i 18k vitguld
551
Enstensring i 18k vitguld
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Dorina Mocan (f.1954)
Dorina Mocan (f.1954)
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti euromynt i silver
553
Parti euromynt i silver
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första hälft
555
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
556
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Handväska, "Mabel", Mulberry, England
558
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Armring i sterlingsilver, Bengt Liljedahl, 1986
559
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Takampel, empirestil, 1900-talets början
562
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
563
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK