Sterlingsilver 8 delar, Israel
674
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Parti 4 delar, Georg Jensen, Danmark
675
Final bid600 SEK
Est800 SEK
John Österlund
676
John Österlund
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Nils Tufvesson, 1800-tal
677
Nils Tufvesson, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Parti granatsmycken
678
Parti granatsmycken
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
679
Vas, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Litet skrin, allmoge, Dalarna, daterat 1818
680
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Träskuren figur, O.Nygårds, Orsa, daterad 1944
681
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, "Kekkerit", Iittala
682
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets första hälft
683
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kräftservisdelar, Gullaskruf
684
Kräftservisdelar, Gullaskruf
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bordsur, art deco, Mjölby Intarsia, 1930-tal
685
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampor ett par, 1960/70-tal
686
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar 72st, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Armring i sterlingsilver, David Andersen, Norge
688
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Armband i silver, Victor Jansson, 1960
689
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida
690
Kniv med slida
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, daterad 98
691
Kniv med slida, daterad 98
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, daterad 1830
Okänd konstnär, daterad 1830
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Silver 5 delar, 1800-tal
693
Silver 5 delar, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
694
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen, Danmark
695
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Knivar med slida 2st
696
Knivar med slida 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Urna, Kina, Mingstil, 1900-tal
697
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kaffekanna, 1800-tal
698
Kaffekanna, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sigill, 1900-talets första hälft
699
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, 1930/40-tal
700
Vägglampa, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Matservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
701
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Orientaliska föremål 2st
702
Orientaliska föremål 2st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matkantin, Asien, 1900-tal
703
Matkantin, Asien, 1900-tal
Final bid14,500 SEK
Est500 SEK
Handvärmare, Kina, Qingdynastin
704
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, omkring år 1900
705
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
706
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Brosch i 14k vitguld
707
Brosch i 14k vitguld
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Fickur i silver, Zenith
708
Fickur i silver, Zenith
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Armring i silver, Egypten
709
Armring i silver, Egypten
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Krucifix, 1800-tal
710
Krucifix, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Enstensring i 18k
711
Enstensring i 18k
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Mynt, Christian V, 4 mark, Danmark, 1690
712
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
Nålhus 2st, samearbeten
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Guldörhängen 3st
714
Guldörhängen 3st
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
715
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Vägglampetter 7st, "Reflex", Pierre Forsell för Skultuna
716
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar 78st, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
717
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Vaser 6st, 1960/70-tal
718
Vaser 6st, 1960/70-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Vaser 2st, Vicke Lindstrand för Kosta
719
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, jugend, 1900-talets början
720
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Figurgrupp, Rutebo, Leksand
721
Figurgrupp, Rutebo, Leksand
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK