Lowest lot number
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parkbänk, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Sekretär, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Piedestaler ett par, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, Kinesisk stil, USA, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Klädskåp, 1910/20-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Sminkmöbel, Biedermeier, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Pelarbord, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, Nordiska Kompaniet, 1950-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pall, Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 1998
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Stolar 4+2, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid5,200 SEK
Est1,500 SEK
Sminkmöbel, 1930-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
464
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, Bodafors, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 19/2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Spegel med konsolbord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
469
Salskåp, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
470
Säng, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
471
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,500 SEK
472
Matbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
473
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
474
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
475
Altanmöbel, 1900-talets andra hälft
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
477
Matbord, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
480
Stolar 8st, England, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, Rider, R112C, 2016
Final bid15,500 SEK
Est15,000 SEK
Hänge i 18k
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Klackring i 18k
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Ring i ca.20k
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Ringar 7st, 18k
Final bid13,000 SEK
Est12,000 SEK
Armring i 18k, Egypten
Final bid3,400 SEK
Est3,500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Hängen 8st, 18k
Final bid13,000 SEK
Est13,000 SEK
Final bid9,000 SEK
Est8,000 SEK
Final bid11,500 SEK
Est10,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Smycken 3 delar, sterlingsilver, David Andersen
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 2 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK